Pozor, fobie útočí! Zakažte si strach! Už 7 % Čechů trpí úzkostnými stavy a nevědí, jak s tím bojovat... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. dubna 2024

Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav

Pozor, fobie útočí! Zakažte si strach! Už 7 % Čechů trpí úzkostnými stavy a nevědí, jak s tím bojovat...

Bojíte se rádi? Máte rádi ono příjemné mrazení, když sledujete horor nebo napínavý fotbal? Strach obecně je určitě prospěšný. Máte respekt a neuděláte takovou blbost, že byste třeba lezli tygrovi do klece. A strach také přispívá k chemické rovnováze v mozku. Jenže fobie, to už je nemoc, psychická porucha. V poslední době v civilizačním kalupu počet fobií roste. Vědecky je pojmenováno téměř 300 úzkostných stavů!
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

mrazkova@...
13. 06. 2019 07:38

Díky moc za článek. Velmi zajímavé. Musím se přiznat, že já dlouho také nevěděla jak se s úzkostí vypořádat. V některých chvílích to bylo až neúnosné. Pak jsem ale naštěstí sebrala odvahu a začala chodit na terapie k tomuto psychologovi: https://psycholog-holcner.cz/ To mi neskutečně pomohlo.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.