Největší prohra Felixe Slováčka (dnes 70): Manželka ho udala! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 2. prosince 2022

Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav

Největší prohra Felixe Slováčka (dnes 70): Manželka ho udala!

Felix tvoří s Dádou nerozlučnou dvojici.
Felix tvoří s Dádou nerozlučnou dvojici. (Foto Aha! – Roman Souček, ara)

Nebylo mu vždy do zpěvu! Felix Slováček, který dnes slaví 70 let, si prošel peklem. Jeho první manželství s Alenou, nyní Wevelsiepovou (65), nebylo šťastné. Jeho exmanželka ho dokonce udala na policii.

Pamětník a Slováčkův kapelník Ladislav Štaidl (68) o kauze napsal ve své knize Víno z hroznů. „Udala ho, že chce emigrovat do Německa,“ prozradil Štaidl.

Felixovi se jeho první manželství opravdu nevydařilo. Na přelomu 80. let byla emigrace těžkým zločinem, herečka Jiřina Štěpničková (†73) kvůli tomu seděla ve vězení. Štaidl musel na polici v proslulé Bartolomějské ulici v Praze. „Dopis s udáním jsem viděl na vlastní oči, musel jsem se před naším koncertem v německu za Felixe zaručit,“ dodal kapelník. Přidal i vzpomínky na to, co si se Slováčkem povídali při zájezdech v autě. „Svěřil se mi, že jeho manželství s Alenou bylo od počátku špatné,“ potvrdil Štaidl.

Slováček se už ke kauze, která mu na dlouho ztrpčovala život, nechce vyjadřovat. „Nechte to spát,“ říká. Je už 30 let spokojený po boku Dády Patrasové (57). I ona si ale s Alenou užila své. Wevelsiepová ji například před 10 lety nařkla z toho, že její a Felixově dceři René ostříhala vlasy. „Nebyla to samozřejmě pravda, proč bych něco takového dělala,“ kroutí hlavou Dáda. Snaží se na rodinného kostlivce ve skříni ze všech sil zapomenout.Přečtěte si
eisenbieger
23. 5. 2013 • 14:20

v pondeli se psalo jak patraska hubne a ajhle takova michelinka okolo pasu ....ta u toho pekne valci asi

hakari.takara
23. 5. 2013 • 12:58

Dáda byla v osmdesátých letech fakt čupr baba, ani se nedivím, že se tehdy pan Slováček zakoukal. PS: před deseti lety bylo jeho dceři z prvního manželství cca 30let, proč by její matka měla zuřit, že někdo dospělé dceři ostříhal vlasy? Trochu potroublé.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.