Vyhublý Dalibor Gondík: Trpí záchvaty! Léčí se na neurologii! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 16. června 2024

Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf

Vyhublý Dalibor Gondík: Trpí záchvaty! Léčí se na neurologii!

Gondík léta bojuje s epilepsií, která se zřejmě po roky klidném průběhu nyní začíná projevovat.
Gondík léta bojuje s epilepsií, která se zřejmě po roky klidném průběhu nyní začíná projevovat. (Paparazzi)

Oblíbený herec a moderátor Dalibor Gondík (42) překvapil minulý týden na večírku svou vyzáblostí. Do zdravě vyhlížejícího a statného chlapíka má teď daleko, je kost a kůže. Přestože všem tvrdí, že je zdravý a cítí se skvěle, Aha! se podařilo vypátrat pravděpodobný důvod jeho problémů. „Pan Gondík je veden na neurologii v motolské nemocnici,“ prozradil zdro.

Jen nejbližší okolí ví, že herec trpí už delší dobu zákeřnou a nevyzpytatelnou chorobou – epilepsií. V roce 2006 při natáčení už jednou zkolaboval a kolikrát se mu to stalo ještě potom, ví jen on sám. Dlouhá léta byl herec v perfektní kondici, ale epilepsie se opět ozvala – a zřejmě v plné síle. „V nemocnici byl před měsícem právě kvůli záchvatům, které můžou být způsobené čímkoliv – stresem, alkoholem, to vše v kombinaci není vůbec dobré,“ uvedl zdroj.

„Vážně mi nic není, jen hodně běhám a věnuji se józe,“ řekl minulý týden Aha! Dalibor, z něhož i kalhoty padaly. Jeho sinalá tvář a unavené oči mluvily za vše. Alkoholu se vyhýbal jak čert kříži a otázky týkající se jeho bídného stavu mu po chvilce byly opravdu nepříjemné. „Změnil jsem jídelníček, jím zdravě,“ bránil se herec...

Co je epilepsie?

Záchvatovité onemocnění mozku, které má různé projevy. Nejčastěji jsou to poruchy vědomí, pohyblivosti, citlivosti a pozměněné psychické projevy.

Klasickým projevem  je záchvat s křečemi a záškuby svalů, bezvědomím a pádem, který trvá několik minut.

Může vzniknout vlivem poškození mozku před narozením, například infekcí, nebo v průběhu porodu nedostatečným zásobením mozku kyslíkem. Po narození jsou nejčastějšími příčinami úrazy, krvácení do mozku, cévní mozkové příhody, infekce a nádory.

Epilepsie se léčí léky, tzv. antiepileptiky. Pacient je musí brát pravidelně a při jejich užívání  absolutně zapomenout na alkohol!

Při neúčinnosti léků je v určitých případech doporučována operace mozku nebo tzv. ketogenní dieta.

Zítra: Naděje pro Dalibora Gondíka a tisíce dalších! Unikátní léčba epilepsiePřečtěte si
danuska555
11. 3. 2013 • 14:06

Je velice neetixke, az trapne, shanet drby o vazne nemocnem Gondikovi. Proc z toho mate senzaci, kdyz Dalibor se tim trapi a ani nevi jak dlouho. Kazde rapidni zhubnuti - je. alarmujici!,! Nechte ho v klidu i jemu je to neprijemne!

britva
29. 10. 2012 • 11:02

že herec trpí už delší dobu zákeřnou a nevyzpytatelnou chorobou – epilepsií. tak a teď to víme všichni

hillaarkaa
29. 10. 2012 • 10:59

To opsal ze Supru,takže to vědí zase první

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.