Oslava 75. narozenin Václava Havla: Kdo se válel namol na zemi? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Oslava 75. narozenin Václava Havla: Kdo se válel namol na zemi?

I takhle to vypadalo na oslavě Václava Havla
I takhle to vypadalo na oslavě Václava Havla (Aha! – Karel Kopáč, David Kundrát, Mediafax.cz)

Polokulatiny exprezidenta Havla slavily stovky jeho přátel v sobotu večer v pražském uměleckém prostoru DOX. I kvůli Havlově ne zcela ideálnímu zdraví se nejuchalo do rána a všichni se vypravili domů před půlnocí.

Časné ukončení akce ale některým nebránilo, aby se řádně »zlili«. Nejhůř dopadl hudebník Vratislav Brabenec (68) z Havlovy oblíbené kapely Plastic People of the Universe. Ten se při odchodu dokonce »srazil« s asfaltem!

Podle svědectví hostů přišel Brabenec už pod parou a když vcházel do galerie, vesele mával rukama. Když odcházel, vypadalo to o dost hůře. Musel ho podpírat jeho doprovod, ale ani to nezabránilo pádu, při kterém se Brabenec rozplácl na ulici.

Ochranka ho musela sbírat a nasazovat mu na nos brýle. Spekulovalo se i o tom, že si se skleničkou v sobotu rozuměl i herec Oldřich Kaiser (56), kterému alkohol zničil vztahy i překazil divadelní angažmá.

Elegantní oslavu v Havlově oblíbeném uměleckém prostoru uspořádal a zaplatil miliardář Zdeněk Bakala (40) a nejkrásnější dámou večera byla Dagmar Havlová (58), které to v koktejlkách a neskutečně vysokých podpatcích seklo. Ozdobou akce byla i její dcera Nina (35), která zvolila odvážnější délku sukně.

Jediný incident se odehrál kolem deváté, kdy se Havlovi mělo přitížit. Podle informací Aha! si přál oslavu ihned opustit, ale poté, co si dopřál odpočinku na pohovce, byl opět ve formě a párty opouštěl se svým typickým úsměvem.

Co na oslavě zaznělo

„Byli jsme hrdí na to, že Václav Havel byl zvolen prezidentem republiky. Je jedním z mých nejlepších přátel. Nikdy jsem si nemyslela, že toto bude možné. Vašku, všechno nejlepší.“ Madeleine Albrightová

„Děkuji vám všem, kteří jste přišli, všem, kteří to zorganizovali, i těm, kteří zahrají. Čím jsem starší, tím jsem plašší. Stydím se při každé možné i nemožné příležitosti. Stydím se i teď, že tu mám oslavu, že mluvím, že jsem poslouchán.“ Václav Havel

Dagmar & Václav Havlovi: Přijeli i odjeli každý zvlášť!

V posledních týdnech na dobrou pověst Havlových útočí spisovatelka Irena Obermannová, která ve své knize vyobrazuje svůj údajný milenecký vztah s exprezidentem. A aby drbů nebylo málo, na oslavu i z ní jeli Havlovi každý jiným vozem.

Jelikož však exprezident spekulace o románku s Obermannovou popírá, zřejmě to bylo z organizačních důvodů. Ráno totiž Dagmar vyjížděla s předstihem, aby stihla kadeřníka a poslední nezbytnosti.

Dostal kytku a dráp!

Dárky jsou ryze soukromá věc, a tak se jimi Havel nechlubil. Pár kuriozit ale ven proklouzlo. Od Albrightové dostal starožitný kompas, od architekta Bořka Šípka vzácnou orientální květinu. Nejvíce ho ale zaskočil dárek od cestovatele Miroslava Zikmunda – k vlastnoručně vypálené, třicet let staré slivovici mu totiž věnoval dráp lvice – prý proti všemožným predátorům.Přečtěte si
prochol
4. 10. 2011 • 21:20

všichni vožralci

gabi50
3. 10. 2011 • 21:15

Toť,taky koukám,že je zechcanej jak amina.To je značka "Úroveň",to Dáše přeji,ta si taky hraje na honoraci,přitom je to z hovna Přemyslovna

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.