Prezident Klaus: Vyznamenal Gotta, pak vyrazil na největší mejdan v Česku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Prezident Klaus: Vyznamenal Gotta, pak vyrazil na největší mejdan v Česku!

Klaus šetří chválou a vyznamenání udílí jen nerad. »Goťákovi« ale i zatleskal!
Klaus šetří chválou a vyznamenání udílí jen nerad. »Goťákovi« ale i zatleskal! (Aha! - Petr Novotný, Reprofoto TV Prima)

Prezident Václav Klaus ve středu u příležitosti 91. výročí vzniku Československa na Hradě rozdával vyznamenání – ocenil například zpěváky Karla Gotta a Evu Pilarovou nebo žokeje Josefa Váňu. Po slavnostním ceremoniálu přišla na řadu obří recepce ve Španělském sále, na které nechyběla snad žádná známá tvář. A ani deník Aha! Jaký tedy byl největší mejdan v Česku?

Stoly se prohýbají pod náporem pochoutek, alkohol teče proudem. Stovky politiků, herců, umělců a podnikatelů. Pánové v obleku či smokingu, dámy v luxusních róbách, klanící se číšníci a vážně se tvářící vojáci Hradní stráže. Ano, přesně tak to ve středu na Pražském hradě vypadalo. Velkolepý večírek pouze pro zvané, který pořádá prezident Klaus, stojí několik milionů korun. Vždy začíná těsně po 21. hodině – po skončení přímého televizního přenosu z předávání vyznamenání. Už dvě hodiny předtím se však na Hrad sjíždějí desítky luxusních limuzín, ve kterých sedí pozvaní hosté.

Bez pozvánky? Vyloučeno!

Propašovat se na recepci bez pozvánky, která je na jméno, je vyloučeno. Vojáci Hradní stráže ji chtějí vidět už u hlavního vchodu. Další kontrola probíhá před vstupem do Španělského sálu. Každý musí projít bezpečnostním rámem.

Na recepci jsou pozvány tři tisícovky hostů. Ve Španělském sále, ale i v přilehlých sálech a chodbách je narváno. Pokud vás bolí nohy a chcete si sednout, máte smůlu. Míst na sezení je jen pár. V každém sále je několik obřích stolů s pochoutkami všeho druhu. Krevety, losos, guláš, kaviár, saláty, dortíky, čokoládové fondue, ovoce, zeleninové saláty… Zapíjet jídlo můžete buď krušovickým pivem, vínem nebo pestrým výběrem nealko nápojů. Milovníci dobrého jídla a pití si v sobotu na Hradě užívali, horší to měli kuřáci. V prostorách Hradu se totiž kouřit nesmí, a tak se chodí ven. Zakouřit si tak můžete třeba se senátorem a hercem Tomášem Töpferem.

Hele, tady jde Goťák

Ať se podíváte kamkoliv, všude se to hemží slavnými lidmi – politiky, umělci či podnikateli. Zkrátka každý, kdo v Česku něco znamená, si večírek nenechá ujít. Na tomhle posledním tak byl třeba premiér Jan Fischer s chotí, šéf ODS Mirek Topolánek s Lucií Talmanovou, snad všichni ministři a také šéf ČSSD Jiří Paroubek. Ten přišel bez manželky Petry, která bude každým dnem rodit. Z umělců přišli třeba Iva Janžurová nebo Ondřej Hejma. A samozřejmě i vyznamenaní Eva Pilarová a Karel Gott s manželkou Ivanou.Zpěvák byl středem zájmu. „Podívej, támhle je Goťák,“ nadšeně povykovala jedna z návštěvnic recepce. Každý se chtěl s Mistrem fotit. Ale nevadilo mu to – zvlášť když se mu na klopě saka skvělo žluté vyznamenání.

Kliknutím zvětšeteKliknutím zvětšeteKliknutím zvětšete

Kliknutím zvětšeteKliknutím zvětšete

Kliknutím zvětšeteGottovo obscénní gesto - 10 prostředníčků pro odpůrce!

To, že si k vyznamenání prezident Klaus vybral mimo jiné »pouhého zpěváka« Karla Gotta, vyvolalo vášnivé kritiky. Copak je on Čechem takového kalibru jako další vyznamenaní, mezi nimiž byli političtí vězni a bojovníci s totalitou? Reakcí ale překvapil i sám Mistr. Ve včerejších zprávách v TV Prima totiž Gott nejprve poděkoval fanouškům. Pak ale těm, co ho kritizovali, na kameru ukázal deset prstů. „To je desetkrát tohle!“ odvětil vztyčeným prostředníčkem, když se ho zeptali, co to znamená!

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.