Dnes večer začíná velký televizní souboj - Ordinace versus VKV | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Dnes večer začíná velký televizní souboj - Ordinace versus VKV

Petr Rychlý a Markéta Plánková jsou hvězdami Ordinace v růžové zahradě.
Petr Rychlý a Markéta Plánková jsou hvězdami Ordinace v růžové zahradě. (Aha! – Mária Rušinová, archiv TV Nova, Česká televize, TV Barrandov, TV Prima)

PRAHA – Seriáloví nadšenci, tešte se! Po dvouměsíční pauze se na televizní obrazovky vracejí vaše oblíbené postavy a milovaní herci. A přestože některé televizní stanice vsadily na nové příběhy, jako například TV Barrandov se seriálem Odsouzené, největší souboj začne už dnes večer mezi »nováckou« Ordinací v růžové zahradě a »primáckými« Velmi křehkými vztahy (VKV).

Seriáloví nadšenci, tešte se! Po dvouměsíční pauze se na televizní obrazovky vracejí vaše oblíbené postavy a milovaní herci. A přestože některé televizní stanice vsadily na nové příběhy, jako například TV Barrandov se seriálem Odsouzené, největší souboj začne už dnes večer mezi »nováckou« Ordinací v růžové zahradě a »primáckými« Velmi křehkými vztahy (VKV). A Nova drží všechny trumfy v ruce. Nejenže již několik let patří její Ordinace k nejsledovanějším pořadům v republice, ale navíc televizi Prima a seriálu VKV vyfoukla jejich největší hvězdu – Danu Morávkovou!

Ordinace v růžové zahradě 2
Nova, dnes, 20.00 hodin
Procházka Růžovou zahradou aneb U nás se žije Ordinací

Jindřich Valšík (Vlastimil Zavřel) nás provází minulými díly Ordinace v růžové zahradě 2. Když jsme se 25. června s Ordinací loučili, Magdě (Markéta Plánková) odhalil Tomáš (Jiří Langmajer) při vyšetření Ashermannův syndrom, kvůli kterému zřejmě nikdy nebude moci mít děti. Magda se konečně svěřila Čestmírovi (Petr Rychlý). Nová ředitelka Zdena (Dana Morávková) přijala na chirurgii Kristýnu (Kristýna Janáčková). Eduard (Petr Štěpánek) je rozhodně proti. Vzal si dlouhou dovolenou a doufal, že po jeho návratu už Kristýnu v práci nenajde. Vladimír (Milan Bahúl) nadšeně plánoval svatbu, Elišku (Miluše Bittnerová) však zaskočila návštěva bývalého muže. Dalo se vytušit, že se ve Francii sblížili, Eliška v tom však nechtěla dál pokračovat. Chce být s Vladimírem. Petr (Radim Fiala) a Pavla (Bára Munzarová) také operovali Rudovského. Petr bez vědomí Pavly amputoval lichváři Rudovskému tři prsty. Ta se na něj zlobila, ale později zjistila, že ji k operaci nepřibral, aby ji nevystavil riziku Rudovského pomsty. Zatímco se Pavla zlobila na Petra, opět se sblížila s Tomášem – ocenila jeho pomoc Magdě. Začal mezi nimi vztah.

Velmi křehké vztahy – 4. řada
Prima, dnes, 20.00 hodin
Nový začátek

Nové postavy v zatím poslední řadě seriálu doktorka Zuzana Trojanová (Nela Boudová) a její dcera Lenka (Adriana Neubauerová) se stěhují z Hradce do nového domova v Praze. Lenka Trojanová měla hned při první vyjížďce na bruslích nehodu. Seznámila se s Davidem Kratochvílem (Jan Hofman) a Strnadem mladším (Jan Zadražil), který přijel se záchrankou. U Rubešů mají smutek, v Anglii zemřel František Rubeš (Jan Kačer). Dosud se nenašla závěť. Helena LacinováKrátká (Eva Novotná) je po vážné nehodě upoutaná na lůžko a čeká ji další operace. Její manžel Robert Krátký (Jan Révai) a oba Strnadové – Ludvík starší (Oldřich Vízner) a Alex (Pavel Řezníček) – s napětím čekají, zda na zasedání správní rady dorazí i Andrea (Dana Morávková). Nedorazí. Hraje už v konkurenční Ordinaci. A to není vše – z Anglie se navíc vrací profesionálně vyzrálejší Dagmar Lacinová (Laďka Něrgešová).

Na co se ještě v televizi můžete těšit?

Vyprávěj - ČT, pondělí 31. srpna, 20.00 h
Od začátku

Kliknutím zvětšetePíše se rok 1964. V Československu ve volbách opět vyhráli komunisté na 98,4 procenta a student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého aspiranta France. Udělá ji? Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku, bohužel natrefí na panovačnou spolubydlící Radku (Antonie Talacková), která v ní vidí případnou sokyni. Tatínek Karla Josef (Svatopluk Skopal) v práci dostane přihlášku do KSČ. Dá se říct ne? Maminka Karla Jana (Veronika Freimanová) má problémy s kolegyní Kamilou (Zuzana Kainarová)...

Ulice - 5. sezona, Nova, pondělí 31. srpna, 18.30 h
1391. díl

Kliknutím zvětšetePrázdniny jsou definitivně pryč a všichni na ně budou už jen vzpomínat. Například Hanka Petříková (Lucie Pernetová) na cestování po Balkánu, ze kterého si přivezla malou vzpomínku. Gábina (Aneta Krejčíková) bude moci vyprávět o brigádě a o kursu v Anglii. Teď ji bude čekat mnohem nepříjemnější období, kdy bude muset svým rodičům oznámit, že je v jiném stavu. Pan Pešek (Rudolf Hrušínský) s paní profesorkou (Hana Maciuchová) místo plánovaného rybaření ve Finsku prožili prázdniny sice doma, ale bude na nich vidět, že se spolu neměli vůbec špatně. Snad až na ta nešťastná záda, které Peška tak potrápila. Matějovi (Jakub Štáfek) prázdniny ještě neskončily. Jeho návrat z prázdninového putování s Nekonečnými po Francii se bude muset ještě trochu odsunout. To se nebude vůbec líbit matce Báře (Tereza Brodská). Letošek je pro dvojčata maturitní ročník a především Matěj by měl ve škole pořádně zabrat, aby ho zkouška z dospělosti nezastihla nepřipraveného...

Odsouzené - TV Barrandov, pondělí 31. srpna, 20.00 h
Eva

Kliknutím zvětšeteDo ženské věznice přichází nová odsouzená Eva (Zuzana Mauréry). Jejíma očima prožíváme děj celého seriálu, poznáváme postavy, vztahy mezi vězenkyněmi, vedením věznice, bachařkami a dalšími zaměstnanci věznice. Eva je odsouzená za dopravní nehodu, způsobenou v opilosti. Málem při ní zahynul i její dvanáctiletý syn Filip. Manžel Roman se od ní odvrátil, jen její rodiče stojí při ní a snaží se obnovit proces. Roman nedovolí, aby Eva měla jakékoliv informace o zdravotním stavu syna. Jejich společnou fi rmu chce převést zcela na sebe. Co se vlastně odehrálo před tou nešťastnou dopravní nehodou? Eva se musí naučit žít a přežít v úplně jiném světě, než ve kterém dosud žila...

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.