Naďa Urbánková je po operaci a čtenářům vzkazuje: Prosím, držte mi palce... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. července 2022

Dnes je Den upálení mistra Jana Husa, zítra Bohuslava

Naďa Urbánková je po operaci a čtenářům vzkazuje: Prosím, držte mi palce...

Naďa Urbánková věří, že zákeřnou nemoc překoná.
Naďa Urbánková věří, že zákeřnou nemoc překoná.

PRAHA – Život se s ní nikdy nemazlil, teď jí ale zasadil osudovou ránu! Zpěvačka Naděžda alias Naďa Urbánková (70), která má už léta opletačky s policií a peněžními ústavy kvůli zkrachovanému podnikání a s tím souvisejícími dluhy za desítky milionů korun, nyní přiznala další podpásovku: rakovinu. „Držte mi palce!“ žádá teď čtenáře deníku Aha!


Na nemoc přišla zpěvačka při preventivní prohlídce. „Jak se člověk dostane felčarům do rukou, vždycky mu něco najdou… Na mamografii mi zjistili, že mám karcinom v obou ňadrech, a navíc dost agresivní,“ přiznala v MF Plus Urbánková.

Kliknutím zvětšeteZpráva ji zasáhla, ale slzy kupodivu netekly. „Nebrečela jsem, nehroutila jsem se, jen jsem se zcela věcně zeptala, kolik mám času. Hned jsem si totiž vzpomněla na dceru a další mé lidičky, kteří mě potřebují. Bylo mi jasné, že od této chvíle musím zacházet se svými dny a hodinami opatrněji,“ vybavuje si zlomové okamžiky.

Jak deník Aha! zjistil jako první v republice, interpretka evergreenů Závidím, Vím, že přijdu do nebe, Svatební průvod nebo Svítá nad velkou louží podstoupila ablaci, tedy amputaci obou ňader, a na řadu nejspíš přijde i chemoterapie. „Nadě jsem volal a operaci má už od úterý za sebou,“ potvrdil nám včera zpěvák a pořadatel festivalu na hradě Houska, kde měla paní Naďa vystupovat, Martin France.

„Budu dál bojovat!“ svěřila se nám zpěvačka.„Pracovat chci dál. Až se dám do pořádku, budu dál jezdit se svou kapelou Bokomara.“ A i když se nehroutí a nevyžaduje po svých blízkých lítost, přehnaným optimismem také nehýří. Spíše vyčkává...

„Všechno, co se dalo říct, jsem řekla a zatím k tomu není co dodat. Už jen proto, že není jisté, jak to dopadne. Potřebuji mít klid na léčbu. Z celého srdce zdravím vaše čtenáře a vzkazuji jim, ať mi drží palce. A děkuji za zájem,“ řekla včera Aha! sama Naďa Urbánková v telefonickém rozhovoru.

Životní kotrmelce Nadi Urbánkové

Manželství

Vdaná byla třikrát. Poprvé za herce Karla Urbánka. Prý i kvůli špatné lékařské péči se jim narodilo mrtvé dítě. Tehdy chtěla Naďa spáchat sebevraždu. Podruhé si vzala Jana Nemejovského, se kterým má dceru Lindu Nemejovskou. Ta si změnila jméno na Jana Fabiánová a živí se jako zpěvačka a módní návrhářka. Nemejovskému byl prý sex s Urbánkovou nepříjemný. Možná i proto, že ho do milování nutila. Potřetí si po revoluci vzala lékaře Josefa Havlíka. Po rozvodu přišla o veškerý majetek.

Odmítla Gotta

Naposledy na sebe upozornila nedávno, když odmítla symbolický honorář osm tisíc korun na jubilejním koncertě Karla Gotta k jeho 70. narozeninám. Její finanční požadavek byl prý tak přehnaný, že ji pořadatelé raději odmítli, i když letos rovněž oslavila sedmdesátku.

Milenci

Urbánková nikdy neměla problém se sexem. S muži se milovala jen pár dnů, hodin nebo i sekund po setkání. Dokonce i s takovými, kteří jí nebyli sympatičtí. Alespoň podle ukázek ze zakázané knihy, které před lety publikoval Blesk. Osudnými jí byli ženatí muži. Houslovému virtuosu Josefu Sukovi dvakrát málem rozvrátila manželství. V lázních během chvíle svedla lékaře Karla Beneše. Opět jí nevadilo, že má snubní prstýnek a dvě děti na krku. To on má být podle zmíněné a nikdy nevydané knihy otcem její dcery Lindy Nemejovské alias Jany Fabiánové. Osm let žila s Josefem Abrhámem. Doteď ho považuje za životní lásku. Byla ale asi poslední v republice, kdo ještě nevěděl o jeho více než dva roky trvajících pletkách s Libuškou Šafránkovou, kterou si herec později vzal.

Dluhy za desítky milionů

Po revoluci se provdala za Čechošvýcara Josefa Havlíka (78). Provozovala s ním sanatorium v Protivíně. Manželské hádky vyústily v hromadu žalob, Urbánková zamezila muži přístup k majetku. „Stal jsem se bezdomovcem. Urbánková mě stála miliony a deset let života,“ hořekoval po rozpadu manželství Havlík. Účet za společné podnikání? Dluhy za minimálně třicet milionů korun, hromada exekucí, totální ztráta majetku a opletačky s policií. Správce konkursní podstaty na Urbánkovou podal trestní oznámení poté, co mu vůbec nepředala účetnictví. Údajně se dokumentace ztratila…

Znásilnění

Tuhle bolestnou zkušenost zažila zpěvačka dvakrát. Poprvé ji v jedenácti zneužil vlastní otec, který o dva dny později zemřel (holčička u jeho těla tři dny seděla a ptala se ho, proč jí tak ublížil). Podruhé k podobnému skutku došlo při prvním sexu. Její nápadník byl přiopilý a choval se prý násilně, což Naďu neodradilo; naopak, hned se k němu nastěhovala.

Obvinění Karla Černocha

Parťáka a velkého kamaráda ze showbyznysu přizvala Naďa k spoluprovozování cukráren. V knize, kterou s ní napsala Klára Janečková a kterou pak Urbánková, jež se zalekla vlastní upřímnosti, nakonec zakázala vydat, dokonce prohlásila, že Černoch záhadně zašantročil osm milionů korun určených k podnikání. Navíc prý se svým synem Markem rozkradl veškeré zboží, včetně drahých čokolád z dovozu. Až do zpěvákovy smrti ti dva spolu nepromluvili.


Foto Aha! – Martin Hykl, Marek Pátek, Dalibor Puchta
Autor: DAVID ZÁPAL, MAREK HOFMAN

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.