Utrpení Michala Tučného (†48): Bolestivé tajemství ukrýval v lacláčích
Od smrti české country legendy Michala Tučného (†48) uplynulo už 30 let. Za jeho předčasným skonem stála rakovina. Se zdravotními potížemi ale bojoval celý život.
Odstartovala je žloutenka, jež zpěvákovi oslabila játra. „Skoro každý rok byl s něčím v nemocnici. Břicho už měl samou jizvu, doktoři neměli ani kam říznout. Kvůli tomu vlastně začal nosit lacláče,“ cituje deník Blesk zpěvákovu dceru Míšu Tučnou.
Michal čelil nejen problémům s játry, ale pod kudlu musel i kvůli proděraveným střevům nebo zánětu pobřišnice. Vlivem křehkého zdraví míval časté bolesti, s nimiž pravidelně navštěvoval nemocnici. Když takhle odjížděl naposled, dceru Míšu by nenapadlo, že už s ním nikdy nepromluví.
Johnny Cash. Hvězda americké country a jeho slavný koncert v přísně střežené věznici Folsom
Poslední záchvat
„V noci se probudil, bylo mu strašně zle, naříkal bolestí, tak jsme zavolali záchranku. Nenechal se nést od saniťáků, šel sám. Koukala jsem na něj ze dveří, jak zase někam odjíždí. Jako kolikrát před tím. Jenže teď to bylo naposledy. Ještě v noci zemřel, byl to jeho poslední záchvat,“ zavzpomínala Tučná pro Aha! na jeden z nejsmutnějších okamžiků svého života.