ČT, Prima, Nova: Nelítostná nařízení pro moderátorky | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

ČT, Prima, Nova: Nelítostná nařízení pro moderátorky

Daniela Písařovicová
Daniela Písařovicová (profimedia.cz)

Na obrazovce neuvádí zprávy snad nikdo, kdo by měl nadváhu. Den co den sledujeme perfektně upravené moderátorky s dokonalou figurou. Kostýmy jim musí padnout, ale nesmí být vyzývavé. Další pravidlem je barva, ale to nejdůležitější, na co si zprávařky musí dat pozor, je jejich váha!

Moderátorky sice nemají ve smlouvě dané, kolik kilo mají vážit, ale velké váhové rozdíly by je mohly stát místo! Své o tom ví například Daniela Písařovicová (40), která je velmi ráda za svou genetiku, jak naznačila Blesku, možná by si tím podepsala výpověď. „Držím se stejně. Šaty mají benevolenci plus minus dvě kila. Pokud bych nabrala deset, tak nevím, co by se dělo. Možná by mě převážili, nebo možná něco jiného,“ řekla zcela vážně Blesku moderátorka pořadu Události.

Dopřávat si ve velkém nemohou ani moderátorky z Primy. Dle Blesku má každá z nich v šatníku asi třicet kusů šatstva, jež Prima obměňuje dle ročního období. Navíc každý kousek má na sobě štítek, který udává, kdy bylo oblečení ve vysílání užito naposledy.

Moderátorky Primy patří mezi ty, které se mohou pyšnit nejluxusnějším šatníkem. Ale i pro ně platí hlídání váhy. „Je pravda, že na Primě máme váhu, takže kdyby byl nějaký výkyv, tak by nás asi převažovali. Ale já mám spíš opačný problém – potřebovala bych trochu nabrat,“ řekla Sandra Parmová (33), která uvádí Odpolední zprávy.

Váhu mají také v šatně konkureční TV Nova. „Máme v kostymérně váhu, ale samozřejmě vůbec není povinné na ni stoupat. Když pominu těhotenství, tak naštěstí vážím od osmnácti let pořád stejně,“ svěřila se moderátorka odpoledních TV novin Iveta Vítová (36).

Moderátorky na TV Nova si oblečení vybírají dle ročního období, aktuálních trendů a typu postavy. Každý má k dispozici svůj stojan s oblečením i botník s lodičkami. „Kdybych přišla s tím, že chci nosit džíny a tílko, tak by to neprošlo. Naopak preferovaný je třeba kostýmek. Ale když nám koupá něco nového, tak si můžeme říct, jestli se v tom cítíme a chceme to nosit. Takže když řeknu – tahle barva se mi nelíbí, tak mi to nedají,“ prozradila Vítová Blesku.

Na video se Sandrou Parmovou se můžete podívat zde:

Video se připravuje ...Přečtěte si
-bello-
2. 10. 2019 • 09:44

safinka59
na tuto pozici kvalifikační předpoklady jsou takové, že jazyky nepotřebují, na výslovnost cizích jmen atd. mají službu a Ústav pro jazyk český ( nikdo nemůže znát všechno, což je normální).Vzdělání jim stačí úplně průměrné, důležité je, jak jsou fotogenické , jakou mají výslovnost ( i když příklad Borhyové , anebo Gottové tohle popírá ) , kdo je doporučil, čí příbuzný /á to je atd. . Ony i oni n e j s o u !!! tvůrčí profese.Žádné "široké spektrum znalostí různých témat " vůbec nepotřebují.Nejsou vědeckými prac., ani vystudovanými žurnalisty.Na čtení zpráv tohle opravdu nutné není.Nic netvoří, jen čtou ( a mají k tomu čtečku pod kamerou). Kila váhy se hlídají kvůli šatům, ale herci, pěvci atd. to mají stejné.

Inka
2. 10. 2019 • 09:13

Priorita má být vzdělání, přirozené vystupování, slovní zásoba, znalost jazyků a hlavně, široké spektrum znalosti tématu.
Postava ?! Opravdu k smíchu !
Téměř každá druhá rádoby modelka 😂, fotila akty pro Playboy, silikony, kačeří pysky...ani to pito..mé počasí se nenaučí a z deseti vět je pět " pojďme se podívat, podíváme se, a všichni se podívejme "...

wildcat
1. 10. 2019 • 19:22

Jsem se lekla, Píska se tváří jako Gréta. Já bych za ty prachy také držela svou váhu za každou cenu. Každý svého štěstí strůjcem a když chtějí takovou práci ať si nestěžují. Ale o čem by se psalo?

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.