Herec Jaromír Hanzlík slaví 70: ZÁVRATNĚ BOHATÝ! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 9. června 2023

Svátek slaví Stanislava, zítra Gita

Herec Jaromír Hanzlík slaví 70: ZÁVRATNĚ BOHATÝ!

Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík (Foto: Dalibor Puchta, ara)

Dneska si může sfouknout 70 svíček na dortu. Většinu dárků si už ale Jaromír Hanzlík nadělil během svého života. Podle informací deníku Aha! mazaně investoval do nemovitostí. Kdyby jen zlomek z nich pronajímal, nemusí do konce života hnout ani prstem!

Před kameru už se po hlavě dávno nevrhá. Není divu, nemá to totiž zapotřebí. Jeden z nejlépe placených českých herců, který inkasoval i 40 tisíc korun za natáčecí den, totiž svý výdělky šikovně investoval do pozemků, bytů a domů nejen v Praze. Deníku Aha! se podařilo zjistit rozsah Hanzlíkova majetku.

Zbohatl ve Švýcarsku?
V roce 2001 herec, který žil 15 let ve švýcarském Bernu, koupil podle dostupných dokumentů byt na lukrativní adrese v Opatovické ulici na Praze 1. Zaplatit za něj měl 574 tisíc! Přitom na této adrese ceny nemovitostí dnes stoupají až k deseti milionům... Na pražském Novém Městě ale jubilant vlastní i další dva byty. Ten na pražském Masarykově nábřeží, hned za Národním divadlem, si pořídil o rok později. Před čtyřmi lety přikoupil další kvartýr v Řeznické ulici.

Skupuje pozemky
Pražské byty nejsou všechno, co je jednoho z nejlepších a nejobsazovanějších herců české historie. Kromě toho je od roku 2008 i majitelem domu v Nespekách na Sázavě, kam utekl před ruchem velkoměsta a kde trvale žije. Starší rodinný domek také vlastními silami rekonstruoval. Kdyby ho však místní flóra otrávila, může si postavit novou vilu o kousek dál na svém pozemku v Choceradech na Benešovsku, který má ve svém vlastnictví už 19 let. Malý pozemek má také v Jinolicích u Jičína. Čerstvý sedmdesátník je tak pohádkově bohatý.

Byt v Opatovické ulici
cca 9 000 000 Kč

Byt v Řeznické ulici
cca 8 000 000 Kč

Byt na Masarykově nábřeží
cca 13 000 000 Kč

Vila na Sázavě
cca 3 500 000 Kč

Parcela v Choceradech
cca 1 500 000 Kč

Prokletý dům
Herec se dlouhá léta soudil o dům na pražské Malé Straně. Podle smlouvy z roku 1961 patřil Aleně Sobkové a Evě Baccariové, které však emigrovaly a nemovitost tak propadla státu. Hanzlík, jemuž v té době patřila šestnáctina domu, ho nakonec odkoupil a zrekonstruoval. Podle názoru původních majitelek, jež se do vlasti už nevrátily, ale pořád patřil jim. V roce 1996 soud potvrdil, že Hanzlík je jediným vlastníkem. Podle dnešních dokumentů je však majitelem domu na Tržišti někdo jiný, Hanzlík ho zřejmě prodal.

Zazdil syna
Nebytový prostor v domě na Malé Straně měl pronajatý Hanzlíkův jediný syn David (48), který v něm provozoval hospodu. Vlastní táta mu ale napálil takový nájem, že šel raději podnikat o dům dál. Otec a syn se kvůli tomu nadlouho rozkmotřili. Poničené vztahy se zacelily až díky pořadu ČT Tajemství rodu, ve kterém herec pátral po svých předcích. Syn David mu s tím pomáhal a rodinná historie nakonec oba usmířila.

Jaromír Hanzlík zazpíval na křtu svého CD

Video se připravuje ...Přečtěte si
bezodkladne
16. 2. 2018 • 10:49

Blesk je horší než STB. Šmíráci odporní

6010
16. 2. 2018 • 09:46

Moc mu to přeji.Ale nejhorší na tom je to, že rubáš nemá kapsy.Že to tu jednou bude muset všechno nechat tomu synovi.Ale tak již to chodí.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.