Ťukněte si s celebritou! Herec a zpěvák Vojtěch Dyk slaví 31! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Ťukněte si s celebritou! Herec a zpěvák Vojtěch Dyk slaví 31!

Vojta Dyk
Vojta Dyk (Foto facebook)

31. narozeniny dnes slaví herec a zpěvák Vojta Dyk. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě to zdravíčko!

Rodák z Prahy je synem majitelky nakladatelství Emporius Věry Dykové a spisovatele Radko Pytlíka. Jméno nese také po svém slavnějším předkovi básníkovi Viktoru Dykovi.

Vojta je opravdu renesanční muž. Studoval na pražské AMU, zahrál si v Národním divadle, v seriálech i filmech. Kromě toho se ale věnuje zpěvu a účinkuje jako frontman kapely T.O.P. Dream Company a Nightwork, se kterými získal řadu ocenění. Za svou hereckou činnost si došel v roce 2009 pro cenu Alfréda Radoka v kategorii Objev roku.

Kariéra před kamerou

Vojta se do povědomí dostal díky rolím v televizních seriálech jako Letiště, Dokonalý svět nebo Velmi křehké vztahy.

U kariéry seriálového herce ale nezůstal. Objevil se ve filmu Ďáblova lest nebo snímcích režisérky Alice Nelis Nevinné lži a Revival.

Zpěvák na roztrhání

Skupinu Nightwork, se kterou Vojta získal v hudební anketě sošku Českého Slavíka i cenu Anděl v roce 2010, založil společně s Janem Maxianem a Jakubem Prachařem. Jejich písně jako Jsem gay, Tepláky nebo Včelka Mája se okamžitě staly hitem.

Rodina mladého umělce

Vojta nějakou dobu chodil s herečkou Markétou Frösslovou, vztah ale dlouho nevydržel. V roce 2011 se dal dohromady s další herečkou Tatianou Vilhelmovou. O dva roky později se jim narodil syn Alois.Přečtěte si
jity
23. 7. 2016 • 13:07

Tak hlavně hodně zdraví a ať mu to s tou jeho postarší dámou vydrží. Hlavně kvůli dětem, aby zase neměly jiného tatínka.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.