Zbyněk Merunka (65): Otevřeně o konci na Nově, depresích a chlastu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 1. října 2023

Svátek slaví Igor, zítra Olívie

Zbyněk Merunka (65): Otevřeně o konci na Nově, depresích a chlastu!

Zbyněk Merunka patřil k nejpopulárnějším tvářím televize Nova.
Zbyněk Merunka patřil k nejpopulárnějším tvářím televize Nova. (Foto: ara)

Zbyněk Merunka (65) patřil k nejpopulárnějším tvářím televize Nova, pak se náhle i se svojí parťačkou Evou Jurinovou (62) zmizel. Rozhodl se prý sám, dodnes toho ale lituje.

Merunka se totiž v roce 1999, kdy se Vladimír Železný (71) rozešel s investory Novy, přiklonil se na stranu investorů. Do dnes si stojí za tím, že to bylo morálně správné rozhodnutí, ale připravil se tím o peníze.

„Rozdělili jsme se na dva tábory a já byl v tom, který přestal vysílat. A mnohokrát jsem toho litoval. Litoval jsem toho, protože jsem se ocitl v naprosté nejistotě,“ přiznává Merunka v show Zuzany Bubílkové na Blesk.cz. V té době platil i hypotéku a neměl dostatek prostředků na její splácení. Rok to řešil i alkoholem. „Jo, to byly deprese. Chodily složenky a upozornění, že jestli nebudu zvládat platit hypotéku, tak se domu rádi ujmou a prodají ho,“ prozradil moderátor. Snažil se i podnikat, a tak si s manželkou otevřeli dvě cukrárny! Ale ani s těmi to nebylo jednoduché. „Měli jsme velké oči, a na ty složenky to také nebylo,“ vzpomíná Merunka s tím, že když už se jim začalo dařit, přišla poslední rána. „Paní domácí nám dala výpověď, a když jsme odešli, tak si tam zřídila vlastní cukrárnu,“ dodává.Přečtěte si
6010
21. 6. 2016 • 11:42

Byl statečný, ale složenky se platit musí.To si každý musí rozmyslet, jak se zachovat.Ale musí mít alespoň v sobě dobrý pocit, nemusí se nad sebou ošklíbat.Pro mne je také moc důležité vnitřní svědomí, než cokoli jiného.

-bello-
21. 6. 2016 • 00:03

ani za komunistů se úplně nemlčelo

ivoadler
20. 6. 2016 • 13:03

Zase jeden, který si myslel, že je nepostradatelný. Zapomněl na starou moudrost: kdo si nechce prsty spálit, musí mlčet nebo chválit. Nejdou se blbci, kteří si mysleli, že to platilo jen za komunistů.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.