Drsné smlouvy s misskami: Obchodují s nimi jako s kobylami! Seberou jim většinu příjmů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Drsné smlouvy s misskami: Obchodují s nimi jako s kobylami! Seberou jim většinu příjmů!

Letošní vítězky si modelingem moc nevydělají.
Letošní vítězky si modelingem moc nevydělají. (Foto Aha! – Martin Hykl, David Kundrát, archiv České Miss, ara )

Vyhrát korunku krásy v soutěži Česká Miss je snem mnoha dívek. Jenže když už se dostanou do semifinále s možností pokračovat dál, přijde studená sprcha v podobě ďábelských smluv, které z nich udělají, s trochou nadsázky řečeno, zchudlé otrokyně!

I když to vypadá, že si »missky« žijí v luxusu a peníze jim padají do klína, opak je pravdou. Za hodiny mrznutí v plavkách nebo nekonečného stání na slunci dostávají doslova almužnu!


Česká Miss totiž kráskám od letošního roku předložila nevýhodné smlouvy, kdy se firmě uvazují na pět let a na odvodu až 70% výdělků! To je také důvod, proč v semifinále spousta dívek odstoupila. „Ano, je to pravda. Tím se selekce do finálové desítky zúžila. Letošní finalistky jsou ty, které byly ochotny tuto smlouvu podepsat. Neměly co ztratit, většina z nich ani žádné modelingové zkušenosti neměla,“ řekla deníku Aha! jedna z letošních finalistek.
„Netuším, jak to měly předchozí ročníky, ale já jsem odevzdávala dvacet procent a byla zavázaná na dva roky,“ prozradila deníku Aha! finalistka z roku 2013. Na sobotní afterparty po finálovém večeru si jedna z finalistek dokonce oddechla, že se neumístila. „Letos je spíš podle mě výhra nevyhrát,“ usmívala se tajemně.

Švanterová odmítla podepsat!
Měla z peněžního pekla štěstí. „Jako úřadující Miss jsem ve smlouvě měla, že České Miss musím odevzdat dvacet procent z výdělků. Ale vzhledem k tomu, že mi moc práce nedohodili, tak jsem moc peněz neodevzdala. Většinu kšeftů jsem si domluvila sama,“ svěřila deníku Aha! loňská vítězka Nikol Švantnerová (23) s tím, že ještě získala starou smlouvu, kterou podepsala v semifinálovém kole. Po korunovaci za ní z České Miss ale drze přišli se smlouvou novou s výše vypsanými hroznými podmínkami, a tu prý kráska odmítla podepsat.

V zahraničí jsou lepší podmínky!
Není divu, že česká krása je viděna hlavně v zahraničí. Modelky mají mimo českou kotlinu mnohem lepší podmínky než v rodné hroudě. „Záleží samozřejmě na domluvě, ale standardně jsou procenta jasná. V Německu agentura modelce strhne 25%, v Itálii 50%, ve Francii dokonce 70%, ale pořád se to vyplatí. Peníze za práci jsou tomu uzpůsobeny. V Čechách si agentury berou 25%,, ale i tak se vyplatí jít přehlídku v Itálii,“ svěřila se vicemiss z roku 2009 Lucie Smatanová (30), která v Česku přehlídky už téměř nechodí.


Elite Model Look
Prestižní soutěž krásy Schwarzkopf Elite Model Look posílá pravidelně české dívky i chlapce na světové soutěže do zahraničí. Ti, co v náročném výběru uspějí, pracují hlavně v zahraničí. „Naše agentura účtuje modelce 20% a 20% klientovi za dodání modelky, je to standardní cena téměř po celém světě,“ svěřil deníku Aha! Saša Jány, ředitel soutěže v Čechách a na Slovensku a dodal: „My našim vítězkám ale na rozdíl od České Miss garantujeme práci. Dostávají smlouvu, kde mi se zavazujeme, že si v určitém období vydělají určitý obnos peněz.“

Miloš Zapletal: Na Miss se nedívá!
Českou Miss v Česku v podstatě založil. Miloš Zapletal (73) se na ni ale už léta nedívá, prý z osobních důvodů. „Víte, já bych se k České Miss nerad vyjadřoval, ani pochvalně, ani kriticky, protože neznám souvislosti. Za mých dob jsme dívkám účtovali standardních 20%,“ řekl deníku Aha! Zapletal s tím, že vítězkám tehdy garantovali určitou práci přes jejich sponzory. „Kolik peněz to tehdy bylo, si už nevzpomínám, odešel jsem z tohoto prostředí asi před deseti lety,“ říká Zapletal.

Majitelka Krplová se brání: S provizemi to je jinak!

Majitelka České Miss Marcela Krplová tvrdí, že dívky neumějí pořádně číst nebo »jen« nerozumějí odbornému jazyku, který je ve smlouvách používán. Sedmdesát procent je podle jejích slov jen pojistka firmy u případného sporu u soudu. „Ve smlouvě je ustanovení ve věci výše provize deklarováno jako smluvní. Nejvyšší provize, kterou jsme vítězkám ročníku 2015 účtovali, byla ve výši 25 %. Průměrná výše provize se pohybuje ve výši 20 %. Tato výše provize je naprosto běžná. U sportovců částka dosahuje výše 40 %,“ reagovala Marcela Krplová na dotaz deníku Aha!, kolik vítězkám účtuje poplatek za práci. „Částka 70 % je ve smlouvě uvedena pouze pro případ sporů, poškození partnerského plnění, kdy pro určitost smlouvy je nutno částku přesně pojmenovat. Bez takovéhoto pojmenování se smlouva stává neurčitou, tedy neplatnou,“ dodala Krplová, která ovšem dívkám negarantuje práci. Česká Miss se sice snaží vítězkám zakázky domluvit, ale výše garantovaných peněz ve smlouvě uvedena není.Přečtěte si
6010
5. 4. 2016 • 12:08

Ať z holek nedělají hloupé nandy, protože dnešní missky jsou inteligentní a smlouvě určitě porozuměly. Že se ta agentura nestydí.Jsou to paraziti.Fuj.Holky se měly domluvit a být jednotné, že za takových podmínek odstupují všechny a ti by koukali.

lydyna
5. 4. 2016 • 09:02

Dve afektovane blondyny a jedna tuctova bruneta. Kam se podela ta krasa. Byly mezi nima hezci holky.

aveneta
5. 4. 2016 • 08:21

Holky si říkají....pořád lepší než makat a to, že se zviditelní jim přináší šanci najít si hokejistu, fotbalistu nebo pracháče

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.