Prokleté Vánoce Dagmar Havlové: Tři smrti v rodině!

Smutné Vánoce! Ty bude prožívat bývala první dáma Dagmar Havlová (61). Před třemi roky ji v prosinci navždy opustil manžel a exprezident Václav Havel (†75), loni koncem roku zemřela její maminka a při tragické nehodě také teta. Letos poprvé promluvila o jejich smrti!
Adventní čas znamená pro většinu lidí období těšení se a příprav na Vánoce. U Dagmar Havlové to bohužel neplatí. „Vánoce byly výjimečné před třemi lety, když zemřel můj manžel. Před rokem byly také, protože dlouze umírala moje maminka, už od října. Umřela i moje teta,“ svěřila smutně Havlová. Její maminka Markéta Veškrnová (†91) odešla po dlouhé nemoci 30. prosince. Vánoce a konec roku tak pro ni budou navždy bolestivé a místo radosti spojené s hlubokým smutkem ze ztráty blízkých. „Vánoce jsou pro mě spojeny s tím bolestivým, když si mám vzpomenout na hezké Vánoce, tak to byly ty v dětství, proto chci kolem sebe blikající žárovičky, svíčky a vůně. Aby mi to připomnělo trochu dětství,“ dodala v pořadu Barrandovská Sedmička paní Dagmar.
Tetu porazil náklaďák
Kromě manžela Václava a maminky Markéty v období svátků Havlová přišla i o dalšího příbuzného. „Loni umřela i moje teta, kterou porazilo nákladní auto,“ přiznala herečka.