Blízcí Jiřího Kodeta (†67) velmi tvrdě: Na slavném herci nenechali nit suchou! Čím je tak nahněval? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 31. ledna 2023

Svátek slaví Marika, zítra Hynek

Blízcí Jiřího Kodeta (†67) velmi tvrdě: Na slavném herci nenechali nit suchou! Čím je tak nahněval?

Cholerik a pedant Kodet prý hrál ve slavném filmu Pelíšky vlastně sám sebe.
Cholerik a pedant Kodet prý hrál ve slavném filmu Pelíšky vlastně sám sebe. (Foto Aha! – Martin Hykl a ČT)

Na Jiřího Kodeta nelze zapomenout. Už kvůli roli cholerického otce Krause z Pelíšků. Řekněme si upřímně: někoho takového mít doma, je prostě za trest! Jeho sestra, manželka i přátelé teď prozrazují, že nešlo jen o roli, on byl takový ve skutečnosti.

„Naše máma ještě ten film viděla, než zemřela, a ptala se, jestli to napsali o Jirkovi. Protože když jeho žena Soňa zkazila knedliky, tak to byl velký problém,“ líčí Kodetova nevlastní sestra, herečka Evelyna Steimarová. Že s Kodetem nebylo jednoduché pořízení, potvrzuje v dokumentu Tajemství Jiřího Kodeta i režisér Knoflíkářů Petr Zelenka. „On byl trošku útočnej, rád dával člověku najevo, že je trošku póvl. Pozurážel celý štáb, já jsem se pak za něj chodil omlouvat. On třeba méně známým herečkám říkal, aby nemluvily, když mluví on, že ony jsou z Plzně a on z Národního divadla z Prahy,“ vzpomíná Zelenka.

Při samotném natáčení Pelíšků si s Kodetem zkusil své i režisér slavného snímku Jan Hřebejk: „Když Jirka Kodet přijel na natáčení, zkoušeli jsme to, a vypadalo to blbě. Měl zubní protézu, šišlal, šumloval. Producent propadl tomu, že to bude blbý a že on tak složitou roli nedá. Ale režisér Krejčík, který v Pelíškách hrál rodinného lékaře, se za něj postavil. Tvrdil, že se nám trpělivost s ním vrátí. A měl pravdu, naprostou!“ vzpomíná po letech Hřebejk v dokumentu Tajemstvím Jiřího Kodata, který včera večer vysílala TV Barrandov.

Autor:  ph

Přečtěte si
ararat
6. 12. 2014 • 19:43

beladona no tobě by měl už taky rozšlápnout tu tvou držku šmudlo

ararat
6. 12. 2014 • 19:41

oxallis umyj si ty rodila sakra,co ty jsi za šmudlu?

daydee
6. 12. 2014 • 18:56

Byl to jen hloupej snob. Ani jako herec za moc nestál.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.