Tajemství herce Bronislava Poloczka (†72): Měl dva pohřby! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Tajemství herce Bronislava Poloczka (†72): Měl dva pohřby!

Bronislav Poloczek měl dva pohřby.
Bronislav Poloczek měl dva pohřby.  (Foto Aha! – Marek Pátek, TV Barrandov, ara)

Kamarádi z řad hereckých kolegů oplakávali Bronislava Poloczka (†72) na dvou smutečních obřadech. Rok předtím, než herec zemřel, natáčeli jeho funus! „Byl to nejvýpravnější pohřeb, jaký jsem kdy točil,“ prozradil režisér Bastardů Tomáš Magnusek (30).

„Celý obřad vyšel produkci na půl milionu korun,“ upřesnil dobře informovaný zdroj ze štábu. Pohřeb kriminalisty Karla Palečka v seriálu Bastardi, který jste mohli vidět včera večer na TV Barrandov, neprodražila rakev ani pronájem náchodského krematoria, ale velké množství herců. Byl mezi nimi dokonce i Radoslav Brzobohatý (†79), který kolegu přežil jen o půl roku.

Poloczek sám možná už tenkrát tušil, že jeho skutečný pohřeb se pro zhoršující se zdravotní stav blíží. „Natáčelo se v dubnu 2011 a už tenkrát byl velmi slabý a špatně si pamatoval texty,“ prozradil zdroj.
Nikoho nenapadlo, že za rok půjdou herci na jeho skutečný pohřeb, který byl 23. března 2012.

Opravdový obřad byl odložen

Přestože rakev byla prázdná, musel být kvůli natáčení seriálu odložený skutečný pohřeb muže z Náchoda. „Pohřeb byl přeložený na druhý den se souhlasem rodiny,“ dodal zdroj.

Režisér ušetřil na vlastní rodině

Aby se ušetřilo a režisér trochu vyvážil rozpočet seriálového pohřbu, posadil do první řady v rolích pozůstalých vlastní rodinu. „Hrála maminka, táta, babička i bratr,“ přiznal režisér Magnusek.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.