Nikola Sudová: Modelka u Dalajlámy | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 23. července 2025

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Nikola Sudová: Modelka u Dalajlámy

Hory za Nikolou Sudovou jsou jako pravé, modelkou však byla jen ve studiu.
Hory za Nikolou Sudovou jsou jako pravé, modelkou však byla jen ve studiu.

PRAHA – Ten zážitek má v sobě, je silný jako žádný před tím. A nevymazal ho ani spor se svazem lyžařů o dlužných 230 000 korun. NIKOLA SUDOVÁ (24), jedna z nejlepších žen světového lyžování v boulích, se totiž setkala s Dalajlámou.


Lyžařka dohání manko, tréninkové a hlavně psychické

„No, byla jsem tři metry od něj,“ vyloudila jeden ze svých okouzlujících úsměvů. „Vzniklo to loni, když za mnou přišla jedna paní z RWE Transgas s tím, že je to prý můj velký sen. A oni s ním pořádají fórum. Působí otevřeně, stále se usmívá, je obrovská osobnost,“ popsala duchovního vůdce utlačovaného národa. „Mou oblíbenou knihou je Sedm let v Tibetu, hrozně ráda bych tam jela.“

Kromě setkání s Dalajlámou si Nikola vyzkoušela i práci modelky. „Ono to není o modelingu. Nesnáším statické focení, ovšem tohle bylo něco jiného. Ve sportovním oblečení, které mám ráda, jsem se prostě pohybovala a oni to nafotili.“ Pět hodin pózovala, ale jako tréninková dřina jí to nepřišlo. Dokonce prozradila, že snímky nejsou z hor. „Fotilo se ve studiu, nevytáhla jsem z něj paty,“ smála se. O jiném focení zatím prý nepřemýšlela.

Teď se šestá žena z OH v Turíně chystá na úvodní závod Světového poháru ve francouzském Tignes. „Odjíždím v pondělí, ale nevím, jestli vůbec bude,“ řekla lyžařka, jejíž prioritou je olympiáda ve Vancouveru 2010 a kterou v dubnu čeká vojenský přijímač. „Jenže já bych potřebovala spíš chodit do školy. Kdyby tak duben trval tři měsíce,“ zasnila se dívka, která má kvůli sporu se svazem o peníze tréninkové manko. „Mnohem horší ale byly psychické problémy. Teď už se tím nechci zabývat, je to na manažerech. A můj se spojil s týmem Katky Neumannové,“ nezapomněla Sudová na dlužné peníze.


Autor: (jík)
Foto: Nike

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry