BRAVO! Orel sestřelen! USA – ČESKO 0:3 | Ahaonline.cz

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. dubna 2024

Svátek slaví Jiří, zítra Marek

BRAVO! Orel sestřelen! USA – ČESKO 0:3

To byl fantastický úvod: Hned v 5. minutě Jan Koller vstřelil hlavou první gól zápasu. (: Denisa HAMERNÍKOVÁ)

GELSENKIRCHEN – Dvě zprávy z fotbalového mistrovství světa. Ta skvělá zní: Český tým se zhostil na jedničku svého prvního úkolu, v úvodním utkání skupiny E zdolal Američany 3:0.

Sladký i hořký úvod:
Fantastický start – gól po 5 minutách!
Nádherné trefy »Mozarta« Rosického!
Ale před poločasem odnesli Kollera...Zdrceného ho odváželi do špitálu!

Dvě zprávy z fotbalového mistrovství světa. Ta skvělá zní: Český tým se zhostil na jedničku svého prvního úkolu, v úvodním utkání skupiny E zdolal Američany 3:0. Druhá zpráva ale děsí: Zranil se bombarďák Jan Koller! Američany prvním gólem načal, před poločasem ale opouštěl arénu na nosítkách! Dobrotivý bože, dej, ať v Německu může střílet góly dál!

Na tribunách fotbalového chrámu v Gelsenkirchenu se ještě usazovali fanoušci, když Češi prvně napnuli síť! Asi stejně chytře, jako už pět let loví Usámu, nechali Američané na malém vápně nekrytého Jana Kollera. Razantně trknul do nadýchaného Grygerova centru a míč se třepetal pod břevnem – 1:0!!!
Trenér Brückner, v pekelné výhni bez saka i bez kravaty, jen v košili s vyhrnutými rukávy, radostně zatočil pěstičkou nad hlavou.

Pro zpupného soupeře měl ještě těžší direkt. Podle jeho not nechal tým soupeře hrát. Reynova tyč asi v jeho plánech nebyla, ale jinak se před Čechem nedělo nic závažného.

Před Kellerem ale taky ne. Jenomže v 36. minutě odražený balon doskákal ke kopačce Tomáše Rosického, ten se do něj ze třiceti metrů opřel a jeho pověstná šajtlička se zakroutila přímo do růžku! Americký orel sestřelen – mohlo se psát hlášení!

Ještě do poločasu ale přišla i rána do českých řad – v běžeckém souboji s Onyewuem padl Jan Koller, chytl se za pravé stehno a Poborský ihned palcem otočeným k zemi ukazoval lavičce: Musí střídat!
Zdrceného Kollera odnášeli na nosítkách, v trenkách a kšiltovce se pak belhal k sanitce a jel do špitálu nechat se vyšetřit. První diagnóza zněla děsivě: Natržený, možná až přetržený sval! A to může znamenat dva i více týdnů léčení!

Zbytek zápasu už český tým odehrál myšlenkami u smolaře Kollera. Vedení snadno udržel, naopak nebohé Američany další nádhernou brankou dorazil fotbalový »Mozart« Rosický.

Nálepky favorita už se Češi těžko zbaví, ještě nikdo na turnaji prvního soupeře takhle nezvalchoval! Jen stav českého útoku děsí – Koller, Baroš jsou mimo. Z čistokrevných útočníků zůstává jen Lokvenc…

Bože dej, ať to s českým »dinosaurem« není zlé! Ať ho nečeká další operace!

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.