Berdych bude pro Davis Cup připraven: Nic mu není... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 23. července 2025

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Berdych bude pro Davis Cup připraven: Nic mu není...

NEW YORK/PRAHA – Žádná srdeční arytmie nebo podobná hrůza. Byly to jen nervy! Důkladná vyšetření amerických lékařských kapacit prokázala, že TOMÁŠ BERDYCH (21) je zcela fit.

Žádná srdeční arytmie nebo podobná hrůza. Byly to jen nervy! Důkladná vyšetření amerických lékařských kapacit prokázala, že TOMÁŠ BERDYCH (21) je zcela fit. Česká tenisová hvězda se tak co nevidět začne připravovat na klíčovou daviscupovou baráž proti Švýcarům.

Byl vyděšený k smrti. Vzpomněl si prý i na čerstvou tragédii španělského fotbalového reprezentanta Puerty, kterému před dvěma týdny vypovědělo při zápase srdce. Tomáš Berdych ale může být klidný. Jeho dýchací potíže na grandslamovém US Open nebyly ničím vážným.
„Byla to naštěstí jen momentální indispozice. Tomáš podstoupil asi sedm vyšetření a absolutně nic se nezjistilo. Srdce má v pořádku, to je nejdůležitější,“ oddychl si jeho trenér Jaroslav Navrátil.

Berdycha v duelu 4. kola proti domácímu Roddickovi trápily záhadné potíže s dechem, kvůli kterým pak zápas skrečoval. Příčina? Těžko říci. Možná horko, třeba únava. Podle amerických komentátorů to byly jednoznačně nervy. „Nevím, ale každopádně nás to všechny pořádně vyděsilo,“ přiznal kouč.

Hned večer po utkání Berdycha odvezli do nemocnice. „Padesát hodin se mu věnovaly ty největší lékařské kapacity včetně specialistů přes sportovní lékařství. Dělali mu spoustu testů a proklepli ho fakt důkladně. Dostával i elektrické šoky,“ prozradil Navrátil. Včera jej ze špitálu propustili a dnes by měl dorazit domů. V Olomouci jej ještě prohlédnou v místní Fakultní nemocnici. Pro jistotu.

Američtí lékaři doporučili pětidenní pauzu a pak postupný trénink. Pro Davis Cup se Švýcary, který začíná za dva týdny, by měl být tedy Berdych připraven.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry