Petra K. testovali na detektoru lži. Co přístroj prozradil?

Česká policie si s případem mrtvé Moniky (†36) a Klárky (†8) už neví rady. Aby také ne, když egyptské úřady udělaly nad vše pro zahlazení jakýchkoli indicií vedoucích k objasnění tragédie. I přes nesrovnatelně větší kvalitu českých kriminalistů je však dořešení případu téměř nemožné. Egypt minulý týden neoficiální cestou prohlásil vyšetřování za uzavřené.
Jediné, o čem se od začátku mluví, je zkouška Petra K. na detektoru lži. Ten se úkonu podle svých slov nebál a od začátku po tomto testu volal. Dnes tedy byla splněna tato podmínka, která by mohla být klíčová pro další vyšetřování. Jenže, jak už je u tohoto zapeklitého případu neslavnou tradicí, o výsledcích oficiální místa zarytě mlčí. Jediné, co ve středu po poledni policejní mluvčí potvrdila, je, že se Petr K. testu podrobil. Na to, jak reagoval při mnohdy velmi citlivých otázkách, ale veřejnost dosud odpověď nezná.
„K ověření výpovědi bylo provedeno fyziodetekční vyšetření,“ potvrdila mluvčí policie Gabriela Holčáková. Údajně si vyšetřovatelé s řešením případu už neví rady. „Nemůžu k tomu, ani k výslechu vůbec nic říct,“ řekl deníku Aha! Petr K.
Co je polygraf?
Detektor lži zaznamenává reakce lidského organismu při kladených otázkách. Přístroj sleduje pulz, údaje o krevním tlaku, hloubku nádechu a výdechu, velikost očních zornic a elektrický odpor pokožky. Veškeré stresové reakce na otázky jsou tak zřetelné. I když je polygraf účinnou pomůckou, není jeho záznam považován za důkazní materiál. Takže i kdyby Petr K. při testu fatálně selhal, k prokázání toho, že právě on se podílel na smrti Moniky a Klárky, by to podle všeho nestačilo.