Roman z Uherského Hradiště: Na zahradu mi spadlo letadlo! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Roman z Uherského Hradiště: Na zahradu mi spadlo letadlo!

Roman Šmejkal u letadla, které se mu zřítilo na zahradu.
Roman Šmejkal u letadla, které se mu zřítilo na zahradu. (Aha! - Slávka Červená)

Naprosto kuriózní situaci prožili manželé Ivana (55) a Roman (63) Šmejkalovi z Uherského Hradiště. Na dvorek, jen několik metrů od domu, jim spadlo dvoumístné letadlo. Přistálo na střeše kůlny a zahradního domku.

S modelem kunovické firmy byl ve vzduchu zkušební pilot (70). Když začal mít potíže, vyskočil s padákem a bez zranění přistál na zahradě rodinného domu. Letoun se zřítil nedaleko, rovněž na zahradě.

„Vůbec jsem to nevěděl. Sledoval jsem, jak naproti vzlétá nový vrtulník. Byl velký hluk. Slyšel jsem tupou ránu, ale nevěnoval jí pozornost,“ popsal Aha! Šmejkal. V šoku zůstal, když se u něj objevil muž a tvrdil, že je pilot a někde na jeho zahradě má letadlo. „Myslel jsem, že je to vtip. A opravdu, na kůlně bylo posazené letadlo,“ řekl.

Naštěstí nikoho nezranilo. Manželka ani děti (12, 17) nebyly doma. „Byl to šok, ale zároveň štěstí. Jen kousek odtud míváme bazén a chodí k nám vnuci,“ podotkla Ivana, šťastná, že letoun neskončil na střeše domu nebo nevletěl přímo do něj.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.