Máma dvou dětí Lenka Hlaváčková: Jeden otec dětí je v Nigérii, druhý v blázinci a alimenty neplatí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Máma dvou dětí Lenka Hlaváčková: Jeden otec dětí je v Nigérii, druhý v blázinci a alimenty neplatí!

Fotografie
Fotografie (internal)

Najít partnera, který bude tím pravým tátou, není lehké. O tom se přesvědčila i Lenka Hlaváčková (32) z Hradce Králové. První muž Michael Mbachu (43) utekl do rodné Nigérie a v Česku ji nechal i s dcerou Jessicou (6). Časem opuštěná matka potkala Adama (27), narodil se jim Adámek (2). Z muže snů se ale vyklubal lakomec, který skončil v blázinci. Ani jeden z otců neplatí výživné a Lenka už nemá ani na jídlo pro děti.

Lenka poznala Nigerijce Michaela na diskotécenv Náchodě, kam dorazil s přáteli. Slovo dalo slovo, vyměnili si kontakty a začali se vídat. Po nějakém čase exotický milenec odjel na dva měsíce do rodné země. Když se vrátil, rozhodli se mít společně potomka.

V roce 2006 se narodila Jessica. Později ale Lenka zjistila, že Michael má v Nigérii manželku. „Mike trávil stále víc času s kamarády. To trvalo přes dva roky. Finančně nás nepodporoval. Po rodičovské jsem se rozhodla dát dceru k rodičům a najít si práci,“ vypráví Lenka. Emancipovanou ženu vedle sebe ale cizinec nesnesl. „Jak jsem se dostávala mezi lidi, partner hodně žárlil. Bral mi klíče, občanku, pas. Nedalo se to vydržet. Opustila jsem ho,“ popisuje matka samoživitelka.

Pracovala a s pomocí rodičů se starala o dceru. Pak potkala Adama (27). „Rodinu jsme neplánovali, ale i přes antikoncepci jsem otěhotněla a v lednu 2011 se narodil Adámek,“ vypráví Lenka. Místo radosti ji čekal šok! „Adam odmítl přiznat otcovství. Přestěhovala jsem se opět k rodičům,“ odhaluje své soukromí. „Kdyby nebylo rodičů, nevím, co bych dělala. Mike je v Nigérii a Adam se nechal zavřít do blázince. Oba mi na výživném dluží přes sto tisíc a já nevím, jak to z nic dostat," zoufá si Lenka.

Co radí právník Jan Černý:
Jak dostat nezaplacené alimenty
„V případě otce z Nigérie je dobré se obrátit na Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí. Ten sídlí v Brně,“ radí renomovaný pražský advokát Jan Černý.

„A co se týká otce v blázinci, pokud není zbavený svéprávnosti, obraťte se na soud. Ten povolá soudního exekutora. Jestli naopak svéprávný není, soud uvalí exekuci na jeho opatrovníka, kterého musí mít.

Přečtěte si
sunflowerrr
31. 5. 2013 • 19:59

v článku jaksi zapomněli uvést, že "emancipovaná" žena je vedena na úřadě z podezření na týrání obou dětí.

sal0me
8. 2. 2013 • 14:13

nebyla za dobře, když se spolu s potomkem fotografují.

lucianna7
7. 2. 2013 • 22:17

Ukázkový příspěvek,pokud jste ženského pohlaví, tak se mi z vás zvedá žaludek, že vůbec dokážete vypustit z vašich úst takový humus a pokud mužského, tak mě to nijak nepřekvapuje, protože slušného mužského, aby člověk tady pohledal. Dejte to přečíst vašim rodičům, aby věděli, co z vás vychovali za hulváta. Fuj tajxl

jara70
7. 2. 2013 • 18:34

SOUHLAS !

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.