Šroubovákem a nožem zmasakrovali vrátného! 62 bodných ran! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. ledna 2022

Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena

Šroubovákem a nožem zmasakrovali vrátného! 62 bodných ran!

Ilustrační foto
Ilustrační foto (pro Aha! – Jan Dušek)

Bylo krátce po revoluci a podnikatelský duch se rozjížděl a úspěšnou firmu měl i Ivan Vrábel – ta jeho organizovala a zajišťovala ostrahu pražského obchodního domu Krone. A jako typický kriminálník neměl Vrábel nikdy dost. I proto se rozhodl, že s kumpány využijí znalosti bezpečnostního kódu trezoru, kam se ukládala denní tržba, zlikviduje vrátného a penízky si osvěží rozpočet. Jenže sám se k vraždě neodhodlal…

Na pomoc si tak ke svojí tříčlenné partičce přivolal teprve dvacetiletého Otu Biedermana známého jako »všehoschopného« násilníka, který se v onen osudný večer ujal špinavé práce. Zatímco strážník Josef Dovhanič (35) mhouřil oči nad knihou návštěv, Biederman ho tomfou (obuškem s rukojetí) praštil zezadu do hlavy.

Další delikvent Jiří Šťastný pak začal do Dovhaniče bodat šroubovákem, zatímco
mu Biederman »pomáhal« motýlkovým nožem. Výsledek? 62 bodných a bodnořezných ran, vpáčené zlomeniny lebky...

Pak se propracoval k sejfu, kde nalezl celkem půldruhého milionu korun. Sám si z toho nechal 200 tisíc, zbytek si rozdělili tři výtečníci, kteří vše zorganizovali.
Když policisté po letech zjistili, která bije, a Biederman začal vypovídat, pochopili, jak rutinní pro něj vraždění je. „S odstupem času vím, že se to nevyplatilo. Zejména když vidím, co dnes prožívám,“ řekl chladně. Vzhledem k tomu, že měl předtím za
sebou už čtyři loupežné vraždy, skončilo to pro něj doživotím.

Zdroj: Čerpáno z knihy Luboše Valeriána a Viktorína Šulce: Bratrstvo tajných hrobů – Kriminální případy, které šokovaly republiku.

Znáte okolnosti tohoto případu? Napište na aha@ahaonline.cz

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.