Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová: Táta jde do basy! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová: Táta jde do basy!

Otec tenistky Barbory Záhlavové-Strýcové půjde do vězení za kšeftování s drogami.
Otec tenistky Barbory Záhlavové-Strýcové půjde do vězení za kšeftování s drogami. (Foto Aha! – Mária Rušinová)

Přede dveřmi soudní síně se mu vrhla kolem krku. Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová (26) o pár minut dříve slyšela neúprosný rozsudek: její táta Jindřich Strýc (56) půjde do basy! Včera dostal za kšeftování s drogami 2,5 roku natvrdo...

Vůbec poprvé byla u toho. Čtyřikrát plzeňský soud projednával causu Strýc, vždy byla po světě s tenisem. Paříž, Londýn, Washington, Linec – tam všude tátovi na dálku držela palce.

Včera už ale Bára u soudu nechyběla. S otcem na chodbě žertovala, dodávala mu kuráž. Jenže vzápětí od soudce uslyšela, že její rodič je vinen v 11 bodech obžaloby.

...a odsuzuje se k trestu 2,5 roku ve věznici s dozorem a pokutě 500 000 korun.“ Báře ztuhly rysy...

„Nic nebudu říkat!“ odmítla komentovat ortel. Žádné slzy, žádný vztek. Moc dobře věděla, že za prodej a distribuci kokainu, marihuany či pervitinu tátovi hrozilo 10 let v kriminále a rozsudek je tudíž nečekaně mírný. Není divu, že se na tváří Jindřicha Strýce opakovaně objevil úsměv. Svoji dceru, kdysi nejlepší juniorku světa, nicméně uvidí na kurtu nejdřív ve Wimbledonu 2015.

 


 Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.