Vládní krize: Věci rozhádané! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Vládní krize: Věci rozhádané!

Radek John
Radek John (ČTK)

Nejen rozkol v koalici, ale i rozbroje ve Věcech veřejných (VV) doprovázejí už několikátou vládní krizi způsobenou touto nejmenší stranou kabinetu. V úterý ohlásila demise svých ministrů. Ti se ale zasekli a nechtějí křesla opustit.

První začal vzdorovat ministr dopravy Pavel Dobeš. „Prohlubovat krizi v chaos nehodlám. Demisi nepodám,“ prohlásil včera ráno. Záhy se k němu přidala i vicepremiérka Karolína Peake. „Respektuji kolegu Dobeše, který si to vyhodnotil jako bramboračku a chce z ní vystoupit,“ poznamenala s tím, že ani ona demisi nepodala.

Za ministry se proti vůli předsedy strany Radka Johna a šéfa poslaneckého klubu VV Víta Bárty postavili i další poslanci. Premiér Petr Nečas (ODS) připustil, že si dovede představit předčasné volby. Dal koalici na uklidnění šanci do úterý. Pak by vláda padla.

Přečtěte si
mirkazam
5. 4. 2012 • 14:39

nikdo dobrovolně nedostane. Ty silácké řeči, a kecy o odchodu jsou jenom divadýlkem pro veřejnost. Kdepak by měli taková korýtka. A to si oni sakra uvědomují,ale tyátr pro lidi musí být...

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.