Ministr Jiří Besser končí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 16. července 2025

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Ministr Jiří Besser končí!

Jiří Besser
Jiří Besser (ČTK – Michal Doležal)

Dny ministra kultury Jiřího Bessera ve vládě jsou sečteny! Ve funkci by měl skončit zřejmě zítra po návratu z pracovní cesty do Říma. Besserovi zlomil vaz jeho nepřiznaný byt za čtyři miliony korun na Floridě a vazby na odsouzeného korupčníka Pavla Hrácha.

Chuť podržet Bessera ve vládě nemá ani jeho vlastní strana TOP 09 a hnutí Starostů a nezávislých, podle nichž se ministr zachoval naprosto skandálně. Dva roky po sobě totiž nepřiznal v majetkovém přiznání účast ve společnosti Comoros Group, která koupila za čtyři miliony korun byt na Floridě.

Firmu spoluvlastní odsouzený korupčník Hrách. „Je nepřípustné, aby se ministr stýkal s takovými lidmi,“ zlobil se šéf poslaneckého klubu Petr Gazdík.

Besser se hájí tím, že do firmy neinvestoval žádné peníze. „Nedopustil jsem se korupce ani ničeho nečestného. Pokud kdokoli může doložit opak, jsem připraven na svoji funkci rezignovat nejpozději do konce tohoto roku,“ tvrdil v pondělí.

Přečtěte si
ivkanatka
7. 12. 2011 • 17:37

Vypadne a s ním by měli vypadnou všichni !!!!! Nic nedělají, jen lžou, kradou, nepřiznávají majetky a nás dřou z kůže !!! Jak dlouho si to ještě necháme, Češi, líbit ?!? Tohle jsme chtěli ?!?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry