Návrh poslance Šťastného: Zákaz vstupu dětí do hospod! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 5. února 2023

Svátek slaví Dobromila, zítra Vanda

Návrh poslance Šťastného: Zákaz vstupu dětí do hospod!

Fotografie
Fotografie (internal)

Poslanec, zdravotnický expert a bojovník proti kouření Boris Šťastný (ODS) do roku 2014 plánuje úplný zákaz kouření ve všech českých restauracích. Jako mezistupeň chce zatím navrhnout Sněmovně, aby do všech prostor, kde je kouření povoleno, měli zakázán vstup mladiství.

Zapovězen vstup do restaurací, hospod, nebo třeba kuřáren na nádražích budou mít děti do 18 let. To by mělo platit od poloviny července příštího roku. „Myslím si, že to je spravedlivý návrh, který chrání zdraví občanů. Už mi vyjádřil podporu ministr zdravotnictví Leoš Heger a pan premiér Petr Nečas také projevuje sympatie,“ řekl Aha! Šťastný.

Myslí si, že jeho návrh pomůže hlavně rodinám. „Všimněte si, že s dětmi téměř nemůžete jít na večeři nebo do kavárny, aniž byste je vystavovali kouři z cigaret, který obsahuje na šedesát rakovinotvorných složek,“ argumentuje s tím, že když se zakáže vstup dětí a mladistvých, provozovatelům se to nevyplatí a kouření rovnou zakážou.

Přečtěte si
housenkahouska
25. 10. 2011 • 19:24

když bude cestovat s dětmi, tak s nimi ani nemohu zajít do restaurace na jídlo? No to jsme ale demokratický stát.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.