Ředitel ČT Janeček: Končí kvůli rakovině prostaty! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Ředitel ČT Janeček: Končí kvůli rakovině prostaty!

Jiřího Janečka čeká těžké období. Zanechá práce a bude se muset starat o svoje zdraví.
Jiřího Janečka čeká těžké období. Zanechá práce a bude se muset starat o svoje zdraví. (Foto Aha! – Karel Kopáč, ara)

Jeden z nejlépe placených manažerů v republice – generální ředitel České televize Jiří Janeček (55) – včera Radě ČT oznámil, že po osmi letech ve funkci podává k 31. srpnu výpověď.

Uvedl, že ho k tomu vedou zdravotní důvody. Podle informací Aha! trpí zhoubnou rakovinou prostaty!

„Na Radě České televize, kde rezignaci oznámil, nic bližšího ke svému zdravotnímu stavu neřekl. Nikdo ani netušil, že se funkce vzdá,“ řekl Aha! mluvčí televize Ladislav Šticha.Informace od pracovníků ČT jsou ale podrobnější.

 

„Má rakovinu prostaty, uniklo to ven,“ řekl Aha! nejmenovaný zdroj z okruhu Janečkových blízkých. Janečkovi sousedé z Tábora, kde se narodil a má tam dům, říkají, že měl v poslední době zdravotní potíže.

„Nejdříve měl žilní trombózu, pak zraněné koleno, kvůli němuž byl na operaci. Největší starosti mu však dělala prostata a bál se, aby to nebyla rakovina,“ řekl nám jeden z nich.

O peníze se naštěstí Janeček bát nemusí. S měsíčním platem včetně odměn ve výši zhruba 225 tisíc korun si totiž za osmiletou kariéru ve veřejnoprávní televizi přišel na zhruba 20 milionů korun! Nemluvě o ročních odměnách – jen ta loňská činila 700 tisíc korun.

Jiří Janeček pro Aha!: S nemocí jsem smířený

Na zasedání Rady ČT, kde Jiří Janeček oznámil záměr odejít z firmy, se generální ředitel nechoval jako zdrcený muž. Svoje rozhodnutí oznámil vážně, ale klidně. Jak totiž prozradil Aha!, s nemocí se už nějakou dobu smiřoval...

Proč rezignujete?

„Zatím jsem jen informoval Radu, že hodlám rezignovat. Chci ještě dotáhnout pár věcí do konce, být u přebírání agendy osobně. Aby to tu někdo další nezk**vil… Žiju tím osm let, záleží mi na tom.“

Odcházíte náhle ze zdravotních důvodů. Vy kvůli nemoci nemusíte upravit pracovní nasazení hned, ale až po srpnu?

„Je to problém dlouhodobý, takže už se s tím nějakou dobu smiřuji a přizpůsobuji se postupně. Rozhodl jsem se tak proto, že jsem si uvědomil tři mé priority. První je zdraví, druhá je zdraví, třetí je zdraví.“

Prozradíte, o který zdravotní problém se konkrétně jedná?

„To si nechám pro sebe.“

Zdroje z ČT nám potvrdily, že jde o rakovinu prostaty…

„Na to se mě, prosím, neptejte, je to příliš osobní. O tom opravdu nebudu mluvit.“

Rakovina prostaty

Jde o nejčastější zhoubný nádor u mužů (nejrizikovější je po padesátce). Ročně jím onemocní průměrně 5300 chlapů. V časném stadiu je často bez příznaků, v pozdějších stadiích přináší problémy s močením a bolest.

Lékaři doporučují každému muži navštívit nejpozději po 45. narozeninách urologa, který provede krevní test a vyšetření prostaty.

Zatímco u rakoviny plic udávají statistiky, že se 5 let od stanovení diagnózy dožije jen 10 % pacientů, u rakoviny prostaty to je více než 75 % nemocných.

Janečkův náročný rok

Červen 2010

Ředitel Janeček dostal odměnu 704 780 korun. Tedy asi dvacetinásobek loňského průměrného platu svých podřízených.

Červenec 2010

Soud nařídil exekuci na pražské budovy a pozemky České televize. Pohledávky uplatňovali dva koncesionáři, kteří vyhráli nad ČT soudní spor o několik tisíc korun. Na veřejnoprávní stanici tak dopadl stejný právní postup, jaký uplatňuje vůči vlastním dlužníkům.

Srpen 2010

Janečkovi se z podzemních garáží na pražském Zahradním Městě pokusili ukrást jeho luxusní BMW. Ve vedlejší ulici ho však zloději opustili a dali se na úprk.

Prosinec 2010

Celkem 150 osobností (mimo jiné Zdeněk Svěrák či Helena Třeštíková) napsalo otevřený dopis politikům, v němž kritizovaly Janečkovy nehorázné prémie. Ředitel ČT jim za to pohrozil, že na internetu zveřejní výrobní náklady pořadů včetně jejich honorářů.

Únor 2011

Na Janečka prasklo, že i když mu Rada ČT zatrhla vyplácení čtvrtletních prémií, on našel způsob, jak si »odměny« ponechat. „Generální ředitel splnil všechna měřitelná kritéria pro přidělení pohyblivé části platu. Není tedy důvod, proč by mu měl být plat krácen,“ okomentoval to šéf personálního úseku Jan Mrzena.

Květen 2011

Provalilo se, že ČT vedená Janečkem špatně vypsala výběrové řízení na speciální snímač, který koupila za 21 milionů korun. Předražila tak cenu snímače o pět až deset milionů.

Červen 2011

Janeček oznamuje, že ze zdravotních důvodů rezignuje k 31. srpnu na post ředitele České televize.Přečtěte si
mbmb
20. 12. 2019 • 07:32

mel zajet na paru do Brna FN a zaplatit ze sveho 42 tisic dokud byl cas Ted VZP vyplaca zbytecne za chemo mnohem vice

johanzen
10. 6. 2011 • 09:29

Já jeho priority vidím jinak: za prvé-peníze; za druhé - peníze; za třetí-peníze.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.