Motorák srazil dělníky na trati: Dva mrtví, dva zranění! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Motorák srazil dělníky na trati: Dva mrtví, dva zranění!

Vyšetřovatelé zkoumají i motorák.
Vyšetřovatelé zkoumají i motorák. (Foto ČTK/V. Pancer, HZS)

Kvůli hlučným údržbovým pracím v kolejišti patrně neslyšela včera dopoledne u Závišína na Strakonicku čtveřice dělníků za zatáčkou přijíždějící vlak. Ten najel přímo do nich! Dva přišli o život, dva utrpěli zranění!

Nešlo o pravidelný spoj, nýbrž manipulační jízdu s prázdnými vagony. Souprava bez cestujících už mířila do depa. Vlak vyjel ze zatáčky a srazil k zemi nic netušící dělníky pracující na trati. Dva na místě zemřeli. „Další dva byli s těžkými poraněními letecky transportováni do nemocnic,“ sdělila Aha! mluvčí záchranky Petra Kafková. Policie vyloučila, že by strojvedoucí požil před jízdou alkohol. „Žádná slova nedokážou vyjádřit zármutek pozůstalých a kolegů. Všem vyjadřuji opravdu upřímnou soustrast a přeji hodně sil,“ uvedl ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zanedbání předpisů!?

Konkrétní okolnosti neštěstí nechce policie sdělovat. „Jsou stále předmětem vyšetřování kriminalistů i drážních vyšetřovatelů. Zkoumat budou i dodržení bezpečnostních předpisů,“ sdělila její mluvčí Jaromíra Nováková. Závěrečná zpráva o tragédii má být hotová v řádu měsíců.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.