Rádce Aha! Tipy na aprílové žertíky | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. června 2024

Svátek slaví Květa, zítra Alois

Rádce Aha! Tipy na aprílové žertíky

Stačí chvilka nepozornosti a jste terčem aprílového žertu.
Stačí chvilka nepozornosti a jste terčem aprílového žertu. (Foto scom)

Žádný jiný den v roce není potřeba být tak ve střehu jako právě dnes! První duben je dnem všelijakých žertíků, zlomyslností a šprýmů. Zatímco v anglosaských zemích se tento den nazývá »dnem bláznů«, u nás se vžilo pojmenování apríl...

»Dubnová ryba«

Odkud žertovná tradice vůbec pochází? Pravděpodobně vznikl tento obyčej ve Francii. První zmínka o něm je z roku 1466. První dubnový den se tu nazývá »poisson d’avril« neboli »dubnová ryba«, a to díky tradici vystřihovat z papíru rybu a tajně ji připevnit někomu na záda. Při prozrazení žertu se pak zvolá »poisson d’avril«. Aprílování se z Francie rozšířilo do dalších zemí v průběhu šestnáctého a sedmnáctého století.

Bublinka do vodováhy i komáří sádlo

V českých zemích se první známá písemná zmínka o aprílu datuje rokem 1690. Na konci 18. století jsou zprávy a texty o vtipkování 1. dubna poměrně časté. Oběťmi vtípků se často stávali známí a příbuzní, kterým se posílaly nápady na nákupy neexistujících věcí jako např. ohýbák na cihly, bublinka do vodováhy, mezery do žebříku či komáří sádlo. Aprílové žertování se dodnes u nás těší oblibě nejen v rodinách a mezi přáteli, ale i v médiích. Zkrátka 1. dubna si nemůže být nikdo ničím jistý...

Inspirujte se aprílovými vtípky

• Hodiny napřed neuškodí

Přeřiďte hodiny na mobilu a v domácnosti o hodinu dopředu. Nechte členy domácnosti vyrazit na domluvenou schůzku nebo na úřad dřív.

• Vylepšená myš

Až bude kolega na obědě, přelepte mu spodní čidlo myši izolepou s kouskem papíru.

• Hezčí pracovní stůl

Vezměte si různé barvy malých lepicích papírků a polepte jimi pracovní stůl kolegy nebo jídelní stůl doma.

• Balonková místnost

K tomuhle vtípku potřebujete izolepu, nafukovací balonky a prosklené dveře – nejlépe dveře s okénkem. Nafoukněte dostatečný počet balonku tak, abyste prosklenou část dveří zakryli odspoda nahoru a připevněte je ke dveřím pomocí izolepy. V horní části mohou být volné plochy, aby to vypadalo, že je místnost plná balonků.

• Přilepené drobáky

Přilepte drobné mince na zem a bavte se tím, jak se kolemjdoucí snaží drobáky posbírat...

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.