Sexuální vzrušení mezi mravenečníky v Olomouci: Novou krev dodá Calamity! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. ledna 2022

Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona

Sexuální vzrušení mezi mravenečníky v Olomouci: Novou krev dodá Calamity!

Roční Calamity přijela na Hanou z Frankfurtu nad Mohanem.
Roční Calamity přijela na Hanou z Frankfurtu nad Mohanem. (Foto Zoo Olomouc/Milan Kořínek)

Pořádné sexuální vzrušení vzbuzuje mezi čtyřprstými mravenečníky v olomoucké zoo na Svatém Kopečku už pár dní nová samička Calamity (1). Na Hanou přicestovala z Frankfurtu nad Mohanem.

Rozmnožovat mravenečníky čtyřprsté v zajetí je velmi obtížné. Olomoucká zoo je v tomto směru světovým unikátem, kdy za patnáct let, co tato zvířata chová, úspěšně odchovala dvanáct mláďat. „Pár Dart a Tama však, jako všechno na světě, stárnou. Proto bylo potřeba oživit chov novou krví, a proto k nám také přicestovala geneticky naprosto odlišná Calamity. Od ní si slibujeme, že v nejlepším slova smyslu udělá v krvi našich mladých samců pořádnou kalamitu a stane se po Tamě novou matkou chovu,“ prozradila mluvčí olomoucké zoo Iveta Grónská.

Víte, že...

...mravenečník čtyřprstý (tamandua tetradactyla) je menší příbuzný obecně známějších mravenečníků velkých? Je velký 90 až 130 cm, skvěle šplhá a je aktivní především v noci, kdy vylupuje hnízda divokých včel!

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.