Pražská zoo vyhlásila pátrání: Kdo je ten chlapec? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. prosince 2023

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Pražská zoo vyhlásila pátrání: Kdo je ten chlapec?

Tato fotografie vznikla ve školním roce 1966/67. Neznámý chlapec (vlevo) je na ní se dvěma spolužáky Kohoutem a Klímou.
Tato fotografie vznikla ve školním roce 1966/67. Neznámý chlapec (vlevo) je na ní se dvěma spolužáky Kohoutem a Klímou. (Foto poskytla Zoo Praha)

Záhada starých fotografií! Kufřík byl nalezen na Stanfordské univerzitě v Kalifornii. Jsou v něm tři stovky snímků české rodiny včetně záběrů z pražské zoo.

Kdo je na starých fotografiích? Po tom pátrá ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Prosí všechny, aby mu pomohli odhalit identitu lidí na snímcích. Snímky české rodiny, které pocházejí z 60. a počátku 70. let, se dostaly do rukou Alexandera Manshela ze Stanfordské univerzity. Do pražské zoo je zaslal poté, co zjistil, že je na některých snímcích zachycená. „Cílem je dozvědět se o těchto fotografiích a všech a všem, co zachycují, co možná nejvíc. A samozřejmě prvotní je zjistit identitu chlapce, který je na většině snímků. Podle všeho chodil do školy v Praze,“ vysvětlil Miroslav Bobek.Víte, že...
...kufřík s fotografiemi koupil známý Alexandra Manshela ve starožitnostech v Praze v roce 2007?

Pátrání není první
Pražská zoo nehledala člověka pomocí fotografií poprvé. Loni v únoru pátrala po 25miliontém návštěvníkovi, který zoo navštívil 24. června 1975. Archivní fotku, která zachytila cvičence spartakiády, zveřejnila zahrada na billboardech po celé republice. „Skutečně se je podařilo najít a zahájení hlavní sezony 2017 proběhlo za jejich účasti. Po dlouhých 42 letech se jich v areálu zoo znovu společně sešlo šest,“ řekla Aha! mluvčí zoo Helena Petáková.


Výzva Aha!
Poznáváte hocha? Rodinu? Další lidi ze snímků?
Nejste to vy?
Pište na aha@aha.czPřečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.