Hokejista Kunce (47) jde do basy: Opil se a zabil Janu (†28)! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. července 2022

Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

Hokejista Kunce (47) jde do basy: Opil se a zabil Janu (†28)!

Kunce včera u soudu.
Kunce včera u soudu. (Foto ČTK, HZS Facebook)

„Bylo to z hlouposti,“ tak vysvětloval před olomouckým soudem bývalý německý hokejový reprezentant Daniel Kunce (47) loňskou nehodu. Řídil v opilosti. Jeho spolujezdkyně, vizážistka slavných osobností Jana (†28), zemřela. Potrestaný byl 44 měsíci vězení.

Ulicemi města se šumperský rodák řítil podle znalce rychlostí 111 km/h, nezvládl řízení a narazil do sloupu. Podle žalobce Jaroslava Rašendorfera měl v krvi 2,63 promile.
Kunce, který je nyní v invalidním důchodu a pobírá zhruba 50 000 korun, se před výslechem k činu přiznal a omluvil. Vypověděl, že s Janou byl před osudnou jízdou v baru.

Tragická nehoda...

„Požil jsem nějaké pivo a pár panáků metaxy. Těch malých piv jsem mohl mít čtyři nebo pět, těch metax jsme společně vypili zhruba 16, vypili jsme to asi půl na půl,“ uvedl Kunce.
Pak nasedli do auta. Zda si zapnuli pásy, si nepamatuje. Na otázku soudkyně, proč do auta sedal opilý, nedokázal odpovědět. „Bylo to z hlouposti, nedbalosti, nevím,“ doplnil Kunce.

Víte, že...

...bývalý olomoucký hokejista odešel v mládí do Německa, kde hrál v reprezentaci a nejvyšší soutěži DEL? Zúčastnil se šesti mistrovství světa a dvou olympijských her.

...při níž zemřela Jana (†28).

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.