Vlci táhnou Českem: Mladé šelmy hledají rajon | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 3. června 2023

Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor

Vlci táhnou Českem: Mladé šelmy hledají rajon

Vlků je v Česku několik desítek.
Vlků je v Česku několik desítek. (Foto Alka WildLife, ara)

Ochránci přírody slaví, chovatelé volně se pasoucích domácích si zoufají. V Česku žije několik desítek vlků a mladé šelmy právě nyní hledají svůj rajon.

Fotopast určená k sledování rysa ostrovida, »ulovila« u jihočeských Netolic mladého vlka. Ten se objevil nečekaně v zemědělské krajině, která rozhodně neoplývá hustými lesy. „Jedná se patrně o mladého vlka hledajícího nové teritorium,“ informovala Aha! Tereza Mináriková ze společnosti Alka WildLife. Migrace mladých vlků, podle odborníků, je nejčastější právě v březnu. „Stáváme se územím, kde se nyní střetávají populace vlků alpských, karpatských a nížinných lužických. Vlci dokážou žít i v takové krajině, jako je Netolicko. Jen tomu přizpůsobí svůj život a aktivními se stávají převážně v noci,“ dodala Mináriková.


Víte, že...
...po téměř 190 letech odhalila fotopast myslivce Petra Šejba výskyt vlka ve Žďárských vrších? Ten poslední tam byl střelen v roce 1830.

Mladý vlk na toulkách.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.