Výzva léta 2017: Obleč si meloun! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 28. května 2023

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Výzva léta 2017: Obleč si meloun!

Výzva se skrývá pod heslem watermelon dress, tedy melounové šaty.
Výzva se skrývá pod heslem watermelon dress, tedy melounové šaty. (Foto Instagram)

Tak jako rádia každoročně produkují letní hity, produktem internetu bývají celosvětové »challange« neboli výzvy. Tou nejslavnější byla jistě tzv. kbelíková výzva: Chrstni na sebe kýbl ledové vody a vyzvi k témuž někoho dalšího. Celosvětově se tak poukázalo na neléčitelnou nemoc ALS. Ale pamatujeme i další řetězovky – polož se jako prkno na netradiční místo a pošli fotku (Planking), pořádně hustě zatrsej (Harlem Shake), ztuhni jako socha (Mannequin Challenge), pošli své retro fotky apod. No, a letos se zatím s největším úspěchem rozjíždí akce s klíčovým slovem (neboli hashtagem) #watermelondress, což znamená melounové šaty. O co v ní kráčí?

Jde o jakousi optickou iluzi. Lidé si plátek melounu vykrojí do tvaru šatů (v jejich tvarech, délce či střihu se fantazii meze nekladou) a umístí jej před foťák. Pak už stačí do »šatů« někoho »obléct«, tedy dostat jej do obrázku za onen krásný šťavnatý kousek melounu.

Někdy se to povede lépe, jindy je výsledek slabší, pokaždé se však účastníci téhle melounové mánie skvěle baví.
Tak co, přijmete i vy »melounovou« výzvu léta 2017? Pokud ano, posílejte svoje fotky na aha@aha.cz

Aha! Víte, že...

...meloun mnozí považují za ovoce, ve skutečnosti je to však druh plodové zeleniny patřící do čeledi tykvovitých?Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.