David Hošek (37) zachránil 4 životy: Muž visel z okna, dívka byla zaklíněná pod autem! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

David Hošek (37) zachránil 4 životy: Muž visel z okna, dívka byla zaklíněná pod autem!

David byl oceněn titulem Gentleman silnic.
David byl oceněn titulem Gentleman silnic. (Foto Aha! – Jana Ulrichová, PČR)

Odvahu a duchapřítomnost prokázal otec dvou dětí, údržbář David Hošek (37) ze Starých Křečan, který při vážné autonehodě pomohl zachránit životy čtyř lidí. Včera za to v Děčíně převzal titul Gentleman silnic.

Nehoda, při které se felicie se čtyřmi mladými lidmi obrátila na střechu, se stala 8. března u Mikulášovic. David k havarovanému autu dojel, když se vracel domů z dopolední směny. Neváhal, popadl lékárničku, a běžel na pomoc. „Nepřál bych to nikomu vidět,“ řekl. Nejdříve spatřil muže, který částečně visel z auta ven, pod autem byla zaklíněná dívka, další dva lidé byli v příkopu, jeden ležel 50 metrů od vraku. „Ze všeho nejdříve jsem se snažil zastavit krvácení, pak jsem se soustředil na jejich vyproštění,“ popsal.

Auto po nehodě zůstalo na střeše.

U nehody pak zastavili i další řidiči, kteří mu pomohli auto otočit a dívku vytáhnout. Zranění, které osádka auta utrpěla, byla velmi vážná. Přežili zázrakem, a to i díky Davidu, který jim dával první pomoc až do příjezdu záchranářů. „Bylo to nejdelších deset minut mého života,“ přiznal. Jeho statečnost ocenila i policistka Alice Zemanová. „To, jak se zachoval, není běžné. Velmi si toho vážíme,“ řekla.

Gentlemanů je už 125
Titul Gentleman silnic uděluje Česká pojišťovna spolu s Policií ČR za pomoc při vážných nehodách už od roku 2004. David Hošek je jeho 125. držitelem. Nehoda, při které obětavě zasáhl a pomohl, není dosud uzavřena.

Video se připravuje ...

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.