Jaký bude váš rok 2017?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Jaký bude váš rok 2017?!

Co na vás chystají čísla a planety na příštích 12 měsíců?
Co na vás chystají čísla a planety na příštích 12 měsíců? (Foto: scom, ara)

Rok 2016 máme pomalu za sebou, přinesl radost i chmury, tak jako každý předchozí. Co nás ale všechny čeká v tom příštím roce 2017? Mág a astrolog Raven Argoni se podíval na hvězdy a planety a sestavil pro jednotlivá znamení horoskop, numeroložka Lenka Suchardová se zase podívala na zoubek číslům. Deník Aha! vám nyní přináší velký přehled toho, co nás bude následujících 12 měsíců provázet.

Rok 2017 (2+0+1+7 = 10 = 1+0 = 1)
–    nezávislost
–    soběstačnost
–    začátek, nová etapa života
–    vlastní proměna
–    změna bydliště, zaměstnání...
–    vztahy s muži nebo silnými ženami

Rok 2017 bude ověřovat naši soběstačnost, proto budeme mít sklon dělat více věcí po svém. Ten s číslem 2016 byl pro mnohé náročný.  Devítkový součet chtěl ukázat, čím vším jsme zbytečně obklopeni a zahlceni.

Měli jsme na výběr ze dvou možností, jedna z cest byla klidnější, protože jsme si sami dobrovolně uvědomili, čeho se zbavit, a druhá cesta byla příliš klikatá, ostrá, hrbolatá a všelijak nevlídná, abychom konečně dospěli k závěru, že toto už k našemu životu nepatří. Kdo se rozhodl pro první cestu, má i nyní dostatek energie a sil, koho vedla cesta druhá, musí si odpočinout, protože mozek i tělo jsou unavené.

Byl to tedy velmi očistný rok. Každý z nás se prohraboval ve své vlastní popelnici. Čím vícekrát jsme usoudili a řekli zázračné slovíčko »NE« – už to nechci, už to nepotřebuji, už je to staré, zbytečné, o to více jsme si tu svou popelničku vyprázdnili, vycídili a stávající srovnali do šuplíků. S tímto minimem jsme připraveni jít dále. Hurá, oslavujte sami sebe, že jste to zvládli, pochopili a že jste přežili.

Důležité je JÁ
Hlavním tématem letošního roku je zaměřit se na své »JÁ«. Každý z nás bude na začátku roku malinkatou spermií, která se potřebuje zorientovat v prostoru, čase i možnostech a zjistit: „Kdo jsem? Kde je můj cíl? Kudy se tam dostanu?“

Seberte veškerou sílu a staňte se zdravou, silnou a životaschopnou spermií, která bude dále plodit. Soustřeďte se na sebe, co k životu potřebujete a doteď jste to postrádali.

Plánujte
Součet z roku 2017 nám dává jedničku. K tomu, aby jednička poznala své síly a schopnosti, potřebuje být více času sama se sebou, odizolovaná od každodenní rutiny, od rodiny či přátel. Nebojte se říct, že nemáte náladu na setkání, že netoužíte jet na pravidelný víkend strávený na chalupě, že nemáte chuť jíst něco, co bylo dosud normální, příp. časté, atd.

V novém roce na vás tedy čeká mnoho nových možností – změna bydliště, nová práce, finanční investice, láska na první pohled... Plánujte, organizujte a realizujte nápady své i druhých. Tento rok vám poskytne určitý oddech od přemíry odpovědnosti z loňského roku.

Zkouška síly
Pokud přijdou překážky a omezení, nenaříkejte, berte to jako zkoušku vaší síly, nezávislosti, vůle a odhodlání. Nepochybujte o sobě a ani nehledejte podporu a povzbuzení u jiných. Osvoboďte se od všech dřívějších pravidel, myšlenkových a emočních vzorců (např. tvrdohlavost, vznětlivost, nedbalost, závislost) a pak své představy a sny uskutečníte bez velké námahy, některé k vám dokonce přijdou samy jako ocenění za správné nalezení své cesty, např. vás někdo navrhne na vyšší post, dostanete zprávu, která bude znamenat příjemný životní zlom, anebo se potkáte s někým, kdo vám něco nabídne. 

Nebojte se a hledejte, poznávejte, cestujte, komunikujte, dejte o sobě vědět, jen díky tomu se dočkáte pozitivní změny.
Přečtěte si měsíc po měsíci, co je vhodné vykonat, na co se zaměřit. Šťastný nový rok 2017...


LEDEN
Spojením rozumu a citu dokážete docílit rovnováhy, která byla loňským rokem tolik narušována. V třetím lednovém týdnu si pro sebe dopřejte dostatek času a klidného prostoru, abyste přehodnotili jednu nebo více oblastí svého života. Konec měsíce budete buď optimisticky nabuzení, protože máte jasno, a nebo vám bude bližší nespokojená a kritická nálada, protože jste vnitřně nespokojení a napjatí. Pak nezbude, než se zamyslet, co s tím.

ÚNOR
Velmi pracovní a praktický měsíc. Druhý týden si všímejte, s jakými lidmi se setkáváte a jaké emoce ve vás rozehrávají. Po tomto rozvibrovaném týdnu se začnete soustředit na sebe a rozebírat se na kousíčky. Nedivte se, když se sami v sobě zamotáte a čím déle se budete snažit na něco přijít, tím více si budete připadat, že jste snad někde ztratili mozek.  Během několika posledních dní však zjistíte, že si jen dopřál dovolenou a zase bude na svém místě a připraven k použití.

BŘEZEN
Měsíc nabitý energií. Otevřete se všemu novému, objevujte to, co vám doposud unikalo nebo vám to nebylo dovoleno. V první polovině se objeví opravdu zvláštní situace i lidi, aby vám bylo ukázáno, co je ve vás a nepoužíváte, nebo máte k dispozici určité možnosti, ale bráníte se jim. Poslední týden se opravdu v ničem neomezujte. Můžete i zdravě riskovat. I když uděláte skok do neznáma, do budoucna se vám vyplatí.

DUBEN
Čekají vás romantikou nabité dny. Častokrát budete zasněně hledět do neznáma a pomýšlet na vše možné, jen ne na práci a povinnosti. Lepší bude, když na nějakou dobu odjedete na dovolenou nebo lázní. Vylepšete sami sebe, vyzkoušejte nový účes, barvu vlasů, nehtů  či oblečení,  dovolte si experimentovat se šatstvem, přemístěným nábytkem nebo zvláštním parfémem. Udělá vám radost i voňavá kytka, veselá dekorace nebo návštěva divadla, koncertu či výstavy.

KVĚTEN
V květnu se zaměříte na vztahy. Některé prohloubíte, protože pochopíte pravý důvod potkání se nebo soužití. U jiných naopak dojdete k osvícení, díky tomu, že vyjde na povrch nějaká tajnost či záludnost, proč se s vámi konkrétní člověk sblížil. Zbytečně se nezlobte, nehádejte. Každý z nás prochází psychoterapeutickým výcvikem, přičemž se role každou chvíli mění, z pacienta na terapeuta a naopak. A stále dokola celý měsíc. Ale nebojte se, vše zvládnete. Za ty zkušenosti to stojí. Napříště už budete chytřejší.

ČERVEN
Už na počátku měsíce byste nejraději někam odjeli. Nejspíše budete cítit únavu z přemíry povinností nebo řešení životních událostí. Proto bude nutné přemýšlet, počítat a správně investovat, ať se jedná o finanční či energetické výdaje. Bezmyšlenkovité rozdávání se nevyplatí. K naladění se a srovnání pomůže chůze, cvičení jógy nebo obyčejná chůze. Ve stravě se zaměřte spíše na jednodušší a lehčí jídla.
ČERVENEC
V červenci si opravdu zasloužíte dovolenou. Nicméně zvažte, zda letos neuděláte výjimku. Udělá vám lépe, když pravidelnost navštěvovaného místa či stejné skupiny lidí nahradíte jiným, novým, zvláštním. Vůbec nejlepší by bylo, kdybyste si mohli splnit sen a jet tam, kam od dětství toužíte, nebo jet sami bez partnera a rodiny či strávit dny na výukovém semináři apod.

SRPEN
Srpen ovládá komunikace. S sebou na dovolenou přibalte mnoho knih či odborných článků. Dávejte se do hovoru i s neznámými lidmi, protože každý vás může něčím inspirovat. Myšlenkové pochody budou neposedné, energie roztříštěná a zklidnění dosáhnete převážně v přírodě, pohledem do otevřené krajiny či vodní plochy. Nebojte se vyzkoušet a zažít vzrušující chvíle v čemkoli pro vás exotickém.

ZÁŘÍ
V tomto měsíci zpomalte. Přichází období přemýšlení a tzv. kupičkování, kdy vás okolnosti přimějí k tomu, abyste si uvědomili, co vám dělá dobře, jaké jídlo a potřeby, styl a rytmus života, práce, lidi... Druhá hromádka bude asi větší, protože se dostanete i k tomu, co vám příliš radosti nedává, není vám z toho dobře, případně si odnášíte šrámy na duši nebo nepříjemné či bolestivé fyzické projevy. Na obou kupkách byste měli v dalších měsících pracovat, ty dobré rozvíjet a ty horší vyřešit.
ŘÍJEN
Tento měsíc se naopak vše zrychlí. Mozkové buňky ožijí a budou potřebovat dostatečné množství duševních činností, možná se zničehonic rozhodnete studovat.  Pokud si potřebné informace či zážitky nedodáte, pak si budete libovat v jakýchkoliv stresových okamžicích. Tudíž kritika a hádky by pak byly na denním pořádku. Vyberte si, co je vám příjemnější – atmosféra podivně napnutá a nebo příjem zajímavých informací i lidí, navíc v ovzduší veselém, hravém a optimistickém.

LISTOPAD
Listopad vás mírně pozastaví. Zaměřte se na fyzické potřeby těla. Bude-li mu něco chybět, začne se hlásit a drát o svá práva. Možná budete mít chuť na něco, co jste doposud odmítali, možná budete potřebovat více hodin spánku, možná zatoužíte po několika letech opět rozpohybovat ztuhlé svaly a křupající klouby, možná jen doplníte chybějící vitaminy. Určitě bude lepší, když se zastavíte sami a procítíte, co potřebujete, než abyste byli zastaveni vnějšími okolnostmi.

PROSINEC
Prosinec se vaším životem jen tak mihne. Budete mít pocit lehkosti, jako kdyby vás poháněl raketový motor. Nic nebudete odkládat a všechny povinnosti v práci i doma zvládnete s neuvěřitelnou rychlostí. Protože celý měsíc vyžaduje nestandardní místa, lidi, jídlo, nebojte se nezvyklé vánoční výzdoby nebo trávit svátky jinde než doma. Máte otevřené dveře pro cokoli odvážné, experimentující až bláznivé.
Kdo je Lenka Suchardová
Numerologií se podrobně zabývá od roku 1997. Studovala psychoterapeutickou fakultu. Má absolvované kurzy a semináře v oblasti esoterické, medicíny klasické i alternativní – reiki, přírodní léčitelství, bylinkářství, lege artis ve skupinové psychoterapii, KB terapie úzkostných a depresivních poruch, KB terapie s dětskou skupinou, rodinná terapie psychosomatických poruch, biodynamické masáže, zdravotní diagnostika, psychosomatika, výklad snů z pozic daseinsanalýzy, arteterapie, alternativní postupy k rozvoji osobnosti.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.