Krokodýlí zoo v Protivíně: Ukazují novoroční štěstí... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Krokodýlí zoo v Protivíně: Ukazují novoroční štěstí...

Albínek zvaný Andílek je mimořádně k vidění v těchto dnech.
Albínek zvaný Andílek je mimořádně k vidění v těchto dnech. (Foto Aha! – Vlaďka Hradská)

Mládě aligátora albína je mimořádně vystaveno v protivínské krokodýlí zoo. Vidět bílé zvíře znamená podle pověry velké štěstí. Albín zvaný Andílek by tak měl přinést novoroční štěstí každému, kdo ho spatří.

„Právě pověra, které především v Asii věří obrovské množství lidí, je důvodem, proč jsme vzácné aligátoří mládě na čtyři dny umístili do expozice,“ řekl šéf krokodýlí zoo v Protivíně Miroslav Procházka. Získali ho před Vánocemi od chovatele z Floridy a pojmenovali ho Andílek.

Vyklubal se 24. října. „Na svět přišlo sedm mláďat, jedno skončilo v Německu a zbylých pět v Japonsku, kde jsou nesmírně ceněni. Navíc se narodili rodičům albínům, budou tedy geneticky odolnější,“ dodal Procházka. Protivínská zoo už měla v chovu dva velmi oblíbené albíny aligátory. Ti ale uhynuli na degenerativní onemocnění jater spojené právě s albinismem a oslabením organismu.
Víte, že...
...Andílek sice vypadá jako větší ještěrka, v dospělosti ale bude měřit od 3,5 do 4,8 metru, podle pohlaví? To bude možné určit, až bude zvíře měřit kolem 75 cm.
...albinismus je vzácné onemocnění lidí i zvířat, které se vyznačuje nedostatkem pigmentu melaninu v těle? Albíni mají červené oči. Za toto zabarvení může prosvítající krev v kapilárách.
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.