Michal Dvořák (37) z Hostivic zachraňuje čivavy z množíren! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Michal Dvořák (37) z Hostivic zachraňuje čivavy z množíren!

Michal s Petrou veřejně vystupují proti množírnám.
Michal s Petrou veřejně vystupují proti množírnám.  (Foto pro Aha! – archiv rodiny)

Velký muž a malé čivavy! Michal Dvořák (37) z Hostivic u Prahy vrací do života pejsky, které jiní lidé týrali a udělali jim ze života peklo.

Dva čivaví kluci Muf (7) a Scooter (16) z množíren a kříženec německého pinče a krysaříka Koudy (12) – to je smečka, které dali Michal a jeho žena Petra (31) novou šanci. Vrátit týrané pejsky zpět do života není snadné. „Musíte se jim přizpůsobit a být velmi trpěliví. Než mě Koudy, který nemá zrovna nejlepší vztah k mužům, přijal, chňapal po mně, bránil se, utíkal. Dneska už jsme kamarádi,“ dodává.

Naopak mezi Mufem a Michalem vzplála láska na první pohled. „Chtěli jsme pro Koudyho kamaráda, aby se naučil hrát si. Jenže Muf byl ještě bojácnější. První měsíc, když jsme ho vzali na ulici, připlácnul se k zemi a dělal neviditelného,“ vzpomíná. Časem dokázal Michal se svou ženou strašáky v hlavách týraných pejsků zkrotit a dneska je z nich spokojená parta. Bodují dokonce na přehlídkách a závodech voříšků.

Kvůli nejstaršímu Scooterovi si však musí pečlivě organizovat čas. Život v množírně si vybral svou daň na jeho zdraví. „Bere léky na srdíčko, epilepsii, štítnou žlázu, a to přesně v sedm ráno a v sedm večer,“ vysvětluje Michal.
Rozhodně ale nelituje. „Také oni dávají něco nám. Obrovskou radost, když dělají pokroky. Naučili nás velké trpělivosti. A senior Scooter, který miluje děti, nás inspiruje svou obrovskou chutí do života,“ vysvětluje Michal.

Můežet pomoci?
Michal s Petrou pomáhají a materiálně podporují sdružení Beruška a Čivava v nouzi. „Ani jedno nečerpá dotace, majitelky provoz hradí ze svých prostředků a darů veřejnosti,“ vysvětluje Dvořák, který mezi ně rozdělil pět tisíc korun, které získal v soutěži Dobrovolník roku. Pejskům můžete poslat jakoukoli částku na transparentní účty: Beruška: 2300377159/2010, Čivava v nouzi: 2100387512/2010.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.