V bazénu byla legionella: Provozní jde sedět! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

V bazénu byla legionella: Provozní jde sedět!

Pavol Šindolár (35) si má odsedět 50 měsíců.
Pavol Šindolár (35) si má odsedět 50 měsíců. (Foto Aha! – S. Červená, Wellness Party Hotel)

Jeden host zemřel, z dalšího je invalida! Soud potrestal čtyřmi roky vězení provozního z wellness hotelu v Březůvkách na Zlínsku Pavla Šindolára (35). Ten zpřístupnil bazén hostům, přestože v něm byla nebezpečná bakterie legionella.

Hygenici v potrubí hotelu před dvěma lety objevili nebezpečné bakterie. Provozní ale přes jejich nařízení bazén neuzavřel. U soudu tvrdil, že vinu nese hlavně majitel hotelu František Divoký (69). „Vinu uznávám. Ale otevřít mi nařídil majitel objektu s tím, že mě jinak vyhodí,“ uvedl u soudu Pavol Šindolár.

Ten má navíc uhradit odškodné 5,8 milionu. Host  hotelu z Velké Británie na následky nákazy zemřel. Další z hostů, Josef M. (55), skončil na ARO. Dva měsíce byl v kómatu a lékaři mu nedávali naději. „Bylo to děsivé. Mám stále velké zdravotní potíže, ale jsem rád, že žiju. Od letošního podzimu je ze mě invalidní důchodce,“ řekl.

Co je legionella
Bakterie legionella pneumophila způsobuje těžší formu zápalu plic, nebo méně závažnou pontiackou horečku. Příznaky jsou horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý kašel a bolesti na prsou. Infekce bývá spojena i s průjmem, zmateností či blouzněním.

V tomto hotelu řádila nebezpečná bakterie.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.