Podvodník okradl seniorku Zdenu (88): Použil nový fígl! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 8. února 2023

Svátek slaví Milada, zítra Apolena

Podvodník okradl seniorku Zdenu (88): Použil nový fígl!

Paní Zdena naletěla na nový fígl zlodějů.
Paní Zdena naletěla na nový fígl zlodějů. (Foto pro Aha! – Jana Gogová)

Vydělávají bez práce, útočí na ty nejbezbrannější: seniory. Parta zlodějů za poslední týden obrala staré lidi na Zlínsku o 40 tisíc! Vymysleli dokonce nový fígl, jak z nich prachy vytáhnout. S novou báchorkou přelstili i jinak obezřetnou paní Zdenu (88). Vybalil na ni, že veze zásilku pro vnuka.

„Přišel ke mně docela hezký chlap. Prý, kam to má složit, že mi to dá do kůlny. Že je to pro vnuka. Říkal: Máte přeci vnuka, že. A ať mu dám šestnáct tisíc,“ popisovala a dodávala: „Tolik bych mu fakt nedala, ani nemám. Ale vzal si zálohu dva a půl tisíce a zmizel.“ Nakonec paní Zdeně ještě řekl, že sleduje zprávy v televizi a ať si dávám pozor na podvodníky. Stejně drzý zloděj ukradl jen o pár okamžiků později z dalšího baťovského domku seniorovi (85) šest tisíc a mobil.


A další okradení se hlásí policii. Je vidět, že podvodníci mají ve Zlíně doslova žně. Dva muži snědé pleti totiž vylákali z důchodce (69) ve Zlíně pod záminkou dopravní nehody jejich bratra 30 tisíc korun. „Muž je zavedl domů a předal jim požadovanou částku. Jako náhradu dostal kufřík, kde měly být údajně dolary. Samozřejmě tam nebylo nic,“ popisuje již obehranou fintu podvodníků ve věku asi 40 a 60 let policistka Lucie Javoříková. Senior jim chtěl pomoci a nalítl.
Úplně stejně vylákali pachatelé 15 tisíc korun od dalšího muže v Uherském Hradišti.

Policie: Nikoho nepouštějte domů!
Rozhodně a nikdy nepouštějte nikoho cizího domů do bytu či do domu. Pokud vám cizí lidé budou tvrdit, že vezou něco pro vaše děti, vnuky, řekněte, že od vás nic přebrat nechtěli, peníze vám na zásilku nenechali, ať přijdou, až budou mladí doma.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.