Záhada dlouhověkosti kubánského vůdce Fidela Castra (89): Milenky, luxus i vlastní potraviny! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 16. července 2025

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Záhada dlouhověkosti kubánského vůdce Fidela Castra (89): Milenky, luxus i vlastní potraviny!

Fidel Castro
Fidel Castro (ČTK/AP)

Když osobní strážce začne psát o svém bývalém chlebodárci knihu, je z toho vždy poprask! A platí to i v případě Fidela Castra, jehož bývalý bodyguard Juan Reinaldo Sanchez prozradil na vůdce kubánské revoluce řadu pikantností.

Byly doby, kdy americká vláda by dala za mrtvého Fidela Castra pytel zlata. Kubánský vůdce už ale přežil většinu svých nepřátel a navzdory několika atentátům 13. srpna oslavil 89. narozeniny. Čemu vděčí za takovou vitalitu? Jsou to jen dobré geny? O tom se rozepsal ve svých pamětech Fidelův  bývalý osobní strážce Juan Reinaldo Sanchez a Kubánci se nestačí divit! Castro na veřejnosti vždy vystupoval jako střídmý revolucionář v uniformě, který neutrácí ani za žiletky.

V reálném životě to ale bylo úplně jinak. Po celé Kubě má dvacet soukromých rezidencí, které ještě před pár lety objížděl jako feudál. Nejvíce se zdržoval na ostrově Cayo Piedra, kam směli jen členové jeho rodiny a vybrané milenky. Zde se potápěl za dohledu bodyguardů, kteří měli jediný úkol - odehnat případného žraloka. Vedle honosného sídla, za který by se nemusel stydět ropný šejk, zřídil také farmu, která produkuje zdravé potraviny přímo na jeho stůl.

Vedle skleníků jsou Fidelovou pýchou i chlévy, kde se pěstují vyšlechtění vepři. Přístup do tohoto malého pozemského ráje má jen jeho manželka Dalia Soto del Valleová a jeho synové. Vlastní vilu zde měla i Fidelova milenka Celia Sanchezová, která však v roce 1980 zemřela. Nebyla ale jediná, kubánský vůdce měl velký sexuální apetit, takže zplodil i několik nemanželských dětí. O dvojím životě Fidela Castra neměla většina Kubánců ani potuchy, protože své soukromí přísně tajil. A jak vidno, nyní prasklo i toto poslední státní tajemství!



Autor:  al

Přečtěte si
jity
14. 8. 2015 • 19:38

Ale ona to zapírá a zapírá, prý se s ním vůbec nesetkala, ha ha.

mirkazam
14. 8. 2015 • 15:21

Jo,tak se to v reálu praktikuje. Plná huba keců o střídmosti,a sám si v blahobytu užívat.A Kubánci mu to žrali... Ani se nedivím,že se ten odporný dědek dožil takového věku.....komunista

eisenbieger
14. 8. 2015 • 04:44

pichal i jednu znamou ceskou zpevacku jo to byly casy kdyz se litalo pres zurüch a staveli se na kafe

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry