VIP rodinné trable: Petra Jandu rozhádal s bratrem spor o dědictví! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 21. června 2024

Svátek slaví Alois, zítra Pavla

VIP rodinné trable: Petra Jandu rozhádal s bratrem spor o dědictví!

Na jednom pódiu se už bratři Jandovi nesejdou...
Na jednom pódiu se už bratři Jandovi nesejdou... (koláž Ahaonline.cz)

Nevyřízené majetkové spory jsou důvodem, proč Petr Janda (68) dodnes nemluví se svým bratrem Slávkem (58). Nikdy mu neodpustil, že jej připravil o dědictví po jejich zesnulé matce.

Oba bratři Jandové se dlouhodobě pohybují na hudební scéně, ale strach z konkurence rozhodně není tím, co by je trápilo. Nebojují o to, kdo z nich je lepším muzikantem, ale o majetek, který si měli tři sourozenci (včetně bratra Jiřího) dle závěti rozdělit rovným dílem.

Dům na Vinohradech si přivlastnil Slávek

Příčinou sporu je dům na dobré adrese, který měl Jandovým připadnout v restituci. Slávek byl pověřen, aby celou věc právně vyřešil. Bohužel pro Petra vše obrátil ve vlastní prospěch a stal se jediným majitelem domu. Frontman Olympicu se sice snažil smlouvu napadnout, ale byl neúspěšný.

„Když jsem po tom pátral, jak se to vše mohlo stát, byl jsem i na úřadě, kde se restituce dělaly. Mluvil jsem i s paní, která měla náš dům na starosti. Ta mi sdělila, že se bratra ptala, jak to, že přišel on sám. On jí na to řekl, že nemáme zájem,“ řekl Petr Janda v roce 2008 deníku Aha!

Bratrská válka

Slávek jeho výzvy ignoroval a spor vyústil do situace, kdy spolu oba bratři přestali mluvit. Petr později přiznal, že mu nejde o majetek, ale princip. Mrzelo ho, že na něj vlastní bratr připravil podraz.

„My se už dlouho nestýkáme. Petra nepovažuji za svého bratra. Já mám jiné bratry a sestry, kteří za mnou stojí – nejde jen o genetiku, ale hlavně o to, jak se k vám kdo chová. Já proti Petrovi nic nemám, to spíš on má něco proti mně,“ nechal se slyšet Slávek Janda.

Slávek zaútočil na Petrovu minulost – hrával karty s estebáky

Konflikt později přerostl do roviny vzájemného obviňování. Slávek si nenechal Petrovy útoky líbit a chtěl jej poškodit informacemi z minulosti. Sám tvrdil, že je v právu, protože se jeho bratr při vyřizování pozůstalosti choval nezodpovědně. „Žádost jsem podal s tím, že on si ji podá také. Proč bych se měl starat o to, jestli ji podá nebo ne?“ hájil se před třemi lety Slávek.

Při této příležitosti si neodpustil do svého bratra rýpnout. „Říkalo se mu »ústřední bigbít ministerstva vnitra«, protože měl vazby na estébáky. Chodil s nimi hrát karty, kde se řešily záležitosti okolo peněz.  Byl vlastně takový ministr bigbítu. Rozhodoval, kdo bude na hudební scéně, kdo dostane peníze a kdo ne. Takhle se Olympic dostal nahoru,“ postěžoval si Slávek, jehož hudební kariéra zůstala ve stínu slavnějšího bratra.Autor:  cam

Přečtěte si
spulinka
25. 4. 2011 • 12:10

vy jste fakt trdlo. Jinak hezké velikonoce. P.S. Dávno před 89-Slávek přeci jen neunesl, že brácha je slavnější.

lara50
22. 4. 2011 • 18:12

Tak to je hodně smutné, takové jednání mezi bratry. Ten Slávek má argumenty, to je ubohé. Ať má proti Petrovi cokoli, neopravňuje ho to, aby shrábl všechno sám. Kdyby šlo o garsonku, ale tady šlo o dům. Je to velká nespravedlnost, ono se mu to nějakým způsobem vrátí.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.