Hudebníka Aviciiho našli mrtvého, v 28 letech: Propadl znovu alkoholu?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. prosince 2023

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Hudebníka Aviciiho našli mrtvého, v 28 letech: Propadl znovu alkoholu?!

DJ Avicii zemřel ve věku 28 let.
DJ Avicii zemřel ve věku 28 let. (ČTK)

Velká rána pro fanoušky elektronické hudby. Hvězdný DJ Tim Bergling, uměleckým jménem Avicii, byl nalezen mrtvý v Ománu. Švédskému hudebníkovi bylo pouhých 28 let.

Příčina smrti není zatím známa, muzikant ale trpěl akutním zánětem slinivky břišní, zapříčiněným nadměrným pitím alkoholu. V roce 2014 mu byl odstraněn žlučník a slepé střevo. S koncerty skončil roku 2016, ale dále pracoval ve studiu. „Začal jsem tvořit v šestnácti, jezdit po světě v osmnácti... Byl to v určitém smyslu nejlepší čas mého života, ale za určitou cenu – hodně stresu a úzkosti,“ uvedl před časem.

Avicii se zabýval remixy a spolupracoval s jinými umělci, například s Madonnou či skupinou Coldplay. Získal dvě ocenění MTV a dvě nominace na Grammy. Jeho největšími hity jsou Le7els a Wake Me Up!
Nile Rodgers (65) byl jedním z posledních muzikantů, který s Aviciim natáčel. „Tehdy mi slíbil, že už se alkoholu nikdy nedotkne. Bojím se, že do toho znovu spadl. Jsem z toho zlomený,“ lkal hudebník. Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.