Pašeračka Tereza H. se přiznala: Drogy nevezla poprvé! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. srpna 2022

Svátek slaví Helena, zítra Ludvík

Pašeračka Tereza H. se přiznala: Drogy nevezla poprvé!

Terezu zadrželi v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu v kufru
Terezu zadrželi v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu v kufru (Facebook)

Tereza H. z Uherského Hradiště, která byla 10. ledna chycena na pákistánském letišti s devíti kily heroinu se přiznala, že drogu nepašovala ze země poprvé. Podle dřívějších informací byla Tereza H. v Pákistánu počtvrté a je možné, že drogy ze země vezla pokaždé.

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům. Tereza H. je momentálně ve vyšetřovací vazbě, dostala obhájce a asistence z českého konzulárního úřadu. Pákistánci jí dokonce dovolili zavolat domů.

Ve středu Tereza H. stanula před soudem, který jí vazbu prodloužil do 15. února a vyšetřování stále pokračuje. „Dokud nebude ukončeno, nebude stanoven ani termín soudu, který by měl posuzovat vinu, případně stanovit výši trestu,“ uvedla mluvčí českého ministerstva zahraničí Ireny Valentové pro novinky.cz

Tereza H. od začátku spolupracuje s vyšetřovateli a podle Valentové je vždy u soudního jednání přítomen zástupce české diplomacie, který dohlíží, zda jednání probíhá podle mezinárodních standardů. Česko nemá s Pákistánem dohodu o výměně vězňů a proto šance, že se jednadvacetiletá Tereza H. v dohledné době podívá domů je nulová.

 Na video s Terezou H. se můžete podívat zde:

Video se připravuje ...Přečtěte si
aveneta
7. 2. 2018 • 17:09

Co k tomu říci....ať si to holka vylíže v plné míře tamnějších zákonů normálně se jí žít a pracovat nechtělo, tak má co chtěla...

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.