Vladimír Kratina: Děsivý pád na jevišti! Sedřené tělo do krve! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. července 2022

Svátek slaví Jaroslava, zítra Patricie

Vladimír Kratina: Děsivý pád na jevišti! Sedřené tělo do krve!

Vladimír Kratina
Vladimír Kratina  (TV Nova)

Odřeniny a modřiny! S těmi skončil Vladimír Kratina (64) po slavnostní premiéře muzikálu Ať žijí duchové! podle stejnojmenného filmu. Pro roli nasadil vlastní zdraví.

Děsivé pády v roli rytíře Brtníka z Brtníku se neobešly bez následků. „Chrániče žádný nemám, ale něco vám ukážu... To mám ze zkoušení po té šikmé ploše. A ta musí být drsná, aby se po tom dalo chodit, takže je to jako šmirglpapír. A ten loket je od toho spálený,“ svěřil herec po páteční slavnostní premiéře a ukázal loket s obřími strupy.

„Bylo to nepříjemný, protože já jsem se koulel. Ale už jsme to inovovali. Teď už sjíždím po zadku,“ dodal. Kratina ale netrpí jen na šikmé ploše, ze které se kutálí. „Propadlo taky není dvakrát příjemný. Není velký a musím se tam v tom brnění, které váží 22 kilo, poskládat. To je taky náročný. Od okrajů brnění mám pro změnu modřiny v tříslech a od nárameníků na rukách,“ přiznal herec. „Pro muzikál potím krev, pot a slzy,“ dodal.

Nikoho nekopíruje
Kratina je nejen největší otloukánek muzik álu, ale také i jediný, kter ý nemohl svou roli okopírovat podle filmu. „Je to taková legendární postava, i kd yž musím p řiznat, že jsem ten film nikdy neviděl,“ práskl na sebe.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.