Rychtář se chechtá, vystrašená exmanželka v šoku: Teror dostal zelenou! Kdy poteče krev?

Může se radovat! Josef Rychtář (57) uspěl u soudu s exmanželkou Darinou Novou (57). Soudkyně ho zprostila obvinění z toho, že opakovaně nedodržoval soudní nařízení zákazu vstupu na pozemek její vily.
Vše začalo, když poslední červencový den do Říčan dorazil soudní vykonavatel, který ho vykázal z vily a vdovec po Ivetě Bartošové (†48) vzteky přestříhal všechny kabely u elektrospotřebičů. „Nešlo o trestný čin. Soud neuvěřil tomu, že by se porušování soudního nařízení dopouštěl obžalovaný Josef Rychtář úmyslně. Lze to ale vidět jako přestupek, proto navrhuji předání přestupkové komisi,“ rozhodla včera samosoudkyně Daniela Dubná.
Tento rozsudek nečekala dokonce ani Rychtářova obhájkyně! „Popravdě jsem očekávala trest ve formě veřejně prospěšných prací, ale z tohoto výsledku mám samozřejmě větší radost. Pokud by soud shledal mého klienta vinným, musel by odsoudit i soudního vykonavatele a zasahující policisty. Bylo by to stejné, jako kdyby koukali na vraždu a nic neudělali,“ okomentovala rozsudek Mgr. Lucie Petránková. Rychtář, který k soudu nedorazil, protože šel uctít památku zpěvačky 17. měsíce od její smrti, se ale z vítězství nebude radovat dlouho. Státní zástupce Martin Suska totiž vznesl okamžitě stížnost, a tak jde případ na posouzení ke krajskému soudu.