Pouva kápnul božskou: Proč ho chudáka zavřeli do kriminálu? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. srpna 2022

Svátek slaví Hana, zítra Jáchym

Pouva kápnul božskou: Proč ho chudáka zavřeli do kriminálu?

Martin Pouva není žádný zločinec.
Martin Pouva není žádný zločinec. (Tomas Martinek)

Nejednoho diváka nejsledovanější televizní zpravodajské relace zaskočila zpráva, že populární moderátor musel pykat za své hříchy v kriminále. I když zpočátku trochu zapíral a nechtěl s pravdou ven, nakonec se rozhodl médiím vyklopit, co za tím vším vězí.

Promlouvá k vám do obýváku z televize Martin Pouva - zločinec? Ne, nemusíte se bát, všechno má mnohem nevinnější vysvětlení. "Bylo to v roce 1983. Měl jsem po maturitě, bylo mi devatenáct a odjel jsem s CKM (cestovní kancelář mládeže) na zájezd do tehdejší Jugoslávie. S partou kamarádů jsme se rozhodli, že se podíváme do blízké Itálie. Oficiálně to nebylo možné, a tak jsme přešli hranice tajně a pěšky. Na hranicích nás Jugoslávci chytili a na tři dny nás zavřeli do místního vězení, než se všechno vyšetří," uvedl moderátor detaily zatčení pro web Super.


Když ráno přišel Blesk s informaci o kriminální minulosti Martina Pouvy, divil se nejvíce on sám a nejprve odmítal na to téma mluvit. A proto také ujasnil, jak to tenkrát dopadlo. "Po vyšetřování zjistili, že vlastně o nic nešlo a zase nás bez problémů pustili. Měli jsme z toho tehdy ohromnou legraci a zážitek na celý život. Do Čech se naštěstí žádná hláška nedostala, a tak jsme z toho neměli ani žádný politický problém," směje se s odstupem. V práci mu pochopitelně za prohřešek z mládí postih nehrozí. To exkolega Karel Voříšek na tom byl o poznání hůře. "O situaci, ve které se moderátor Martin Pouva před rokem 1989 ocitl, jsme věděli, avšak tuto skutečnost nepovažujeme za nikterak vážnou," nechala se slyšet TV Nova.

Přečtěte si
kozinozka
21. 10. 2014 • 17:13

A přitom ono by bylo o čem psát. ....Ale i takový Josef Klíma už točí napříkald o Bílé paní. Nikdo si nechce zavařit, aby nepřišel o chléb. Máme tady zase totáč, a tak pěkně to začánalo . Ale ty zlaté české ručičky, ty spackají asi všechno, že?

erene
21. 10. 2014 • 15:29

Zatýkám Pouvu za to že loni překročil 50tku ! Myslím věk !

monza
21. 10. 2014 • 13:27

No není to smůla darebáci v "Aha"? A tak hezky se to rozjíždělo!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.