Herci na všech kanálech: Kdo se v tom mám vyznat! Kdo kde vlastně hraje? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 4. února 2023

Svátek slaví Jarmila, zítra Dobromila

Herci na všech kanálech: Kdo se v tom mám vyznat! Kdo kde vlastně hraje?

Máte přehled, kde je kdo?
Máte přehled, kde je kdo? (FTV Prima, TV Nova )

Se začátkem školního roku se nám se seriály na televizních obrazovkách zase doslova roztrhl pytel. Má to ale jeden háček. Někteří herci se objevují hned v několika najednou. Pustíte televizi a váš hrdina je jednou milý chlap a podruhé cholerik. Oblíbená herečka zase tu dáma s noblesou a jinde fúrie. Jak se v tom má divák orientovat? Aby se vám to nepletlo, připravili jsme velký přehled, včetně charakteristiky jednotlivých postav.

Ladislav Potměšil (69): 15 000 Kč za jeden natáčecí den

Svatby v Benátkách – Alois Drozd (zemitý, charismatický kápo – v rodině i na vsi. Oblíbený pro svou přímočarou povahu)
JAKÝ JE? BODRÝ, NEKOMPLIKOVANÝ, EXCENTRIK

Cesty domů – MUDr. Petr Kosík (věčně druhý, chybí mu více sebevědomí)
JAKÝ JE? NEPRŮBOJNÝ, SUCHAR,

Ordinace v růžové zahradě – MUDr. Aleš Čížek (oblíbený gynekolog, který ale zemřel na infarkt). Potkáte se s ním už jen v reprízách, až budou nekonečný opus opakovat…
JAKÝ JE? GENTLEMAN, INTELIGENTNÍ, ZÁBAVNÝ

Tereza Kostková (38): 15 000 Kč za jeden natáčecí den

Vinaři – Kateřina Hýsková (její otec je na mrtvici z toho, jak mu mluví do jeho vinařského řemesla, chlapi ze vsi jsou zase K.O., jaký má šmrnc)
JAKÁ JE? EMANCIPOVANÁ, S POCITEM NEPOSTRADATELNOSTI

Obchoďák – ředitelka obchodního centra Vanda Plavcová (její upřímná a rovná povaha se často neslučuje s jejím postavením. A často působí problémy. Na osobní život jí zbývá tak málo času, že je v něm pořád začátečník.
JAKÁ JE? ZAMILOVANÁ, WORKHOLIČKA

Cesty domů – Bára Vítková (nadaná kuchařka, přímá žena, rodina je u ní na prvním místě, ráda pomáhá druhým).
JAKÁ JE? OBĚTAVÁ


Zlata Adamovská (55): 17 000 Kč za jeden natáčecí den

Ordinace v růžové zahradě – MUDr. Běla Páleníková (pediatrička, rázná a pohotová žena. Na věci se dokáže dívat s nadhledem a vždy umí poradit přátelům v nesnázích. S vlastním životem si ale neví rady. Má za sebou dvě zkrachovalá manželství)
JAKÁ JE? VTIPNÁ, SPRAVEDLIVÁ, PLAVE VE VZTAZÍCH

Kriminálka Anděl – šéfová kriminálky Věra Beranová (snaží se pečovat o své podřízené, ale kvůli nedostatku praktických zkušeností z terénu je ostatními policisty vnímána spíš jako přítěž).
JAKÁ JE? STAROSTLIVÁ

Vyprávěj – Scarlet Francová (všechno ví nejlépe, nad vším chce mít dohled. Ostatním se plete do života a hraje si na to, co není).
FURIE, SEBESTŘEDNÁ

Martin Stránský (44): 10 000 Kč za jeden natáčecí den

Ordinace v růžové zahradě – MUDr. Ota Kovář (muž s temnou minulostí. Kdysi zranil milence své věčně nevěrné ženy a musel si odpykat trest ve vězení. Zatímco dřív řešil konflikty pěstmi, poté co se dostal na svobodu, vystupuje jako pohodář).
JAKÝ JE? KLIDNÝ, CÍLEVĚDOMÝ

Doktoři z Počátků – MUDr. Ota Kovář (jeho postava se přestěhovala do tohoto seriálu, takže se v tom lze vcelku snadno vyznat)

Michal Novotný (35): 10 000 Kč za jeden natáčecí den

Kriminálka Anděl – dokumentarista Rudolf Uhlíř (pro tým je velkým přínosem, jelikož nemá problém dohledat jakékoliv potřebné informace a spojit je do souvislostí. Pohodový člověk, který nerad dělá ve svém životě velké změny).
JAKÝ JE? WORKOHOLIK, KLIĎAS

Ordinace v růžové zahradě – MUDr. Darek Vágner (je úplným protikladem své ambiciózní a schopné sestry. Tlustý, nejistý, věčný smolař. Na druhou stranu je hodný, obětavý a charakterní.
JAKÝ JE? PŘEJÍCÍ, ZAKŘIKNUTÝ


Martin Kraus (31): 10 000 Kč za jeden natáčecí den

Svatby v Benátkách – zubař Grábner (v normálním životě chaotický a nepraktický. V zubařině absolutní špička. Má zlaté ruce. Je oblíbený, vtipný peníze ho nezajímají).
JAKÝ JE? CHAOTIK, BOHÉM

Cesty domů – Dan Pánek (podepsalo se na něm jeho dětství, v šestnácti se z něj stal agresivní člověk, vše vyvrcholilo tím, že zabil svoji vypočítavou matku a skončil ve vězení. Na druhou stranu je to hodný a milý kluk. Tedy pokud ho někdo pořádně nevytočí…)
JAKÝ JE? NEVYZPYTATELNÝ, PRCHLIVÝ

Veronika Freimanová (58): 15 000 Kč za jeden natáčecí den

Vyprávěj – Jana Dvořáková (duše celé rodiny, iniciátorka veškerého dění, pro rodinu by se rozdala).
JAKÁ JE? LASKAVÁ, VTIPNÁ

Cesty domů – JUDr. Simona Kenigrová (rázná žena, která se kvůli svým blízkým vzdává kariéry. Dokáže si poradit jak s pracovními starostmi, tak pomáhá řešit i trable svých už velkých dětí).
JAKÁ JE? SEBEVĚDOMÁ, WORKOHOLIČKAAutor:  dan

Přečtěte si
denia
7. 9. 2014 • 14:09

Už jsem to vyřešila před dvěma lety.Jakmile je něco seriál,rozhodně TV nezapínám,ty slátaniny mi nic neříkají.Pokud se chci dívat na televizi,tak buď na satelit nebo ČT 2.A když si nevyberu, tak mi vždy udělá společnost dobrá kniha.Teď o prázdninách byly reprizy starších pořadů a tak byl vidět ten neuvěřitelný úpadek posledních let.Hlavně,že herci se považují za celebrity, kterými ve skutečnosti nejsou.

jezibababa
7. 9. 2014 • 11:01

mám v tom jasno - nekoukám na žádný seriál kromě Kriminálky Anděl a tak nemusím vědět, kdo je kdo a kde.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.