Bezdomovec ve sklepě znásilnil a zabil školáka (†10) | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 28. září 2022

Dnes je Den české státnosti / Václav, zítra Michal

Bezdomovec ve sklepě znásilnil a zabil školáka (†10)

V podobném sklepě bylo tělíčko nalezeno. (ilustrační foto)
V podobném sklepě bylo tělíčko nalezeno. (ilustrační foto) (Foto Aha! – Petr Podroužek, Ondřej Požár)

Desetiletý Filip D. z Prahy se v říjnu 1992 rozloučil před domem se svým tatínkem. Chlapec měl za úkol zavolat z budky tetě, otec šel na nákup. Sejít se měli doma. Filip se však do bytu ve vršovickém činžáku nikdy nevrátil.

Chlapcovo tělo objevili dělníci, kteří opravovali sklep jednoho ze zanedbaných domů v sousedství. Filip měl v hrudi jedinou ránu a na jeho těle našli soudní lékaři stopy spermatu. Důkazy hovořily jasně o sexuálně motivované vraždě. Jenže k pachateli je stopy nedovedly.

Detektivům pomohla náhoda. Pedofil a bezdomovec Ervín Bobek zatoužil po ukojení svých zvrhlých choutek a 1. prosince 1992 ukradl kočárek s rok a půl starým Tomáškem. Chlapeček však měl na rozdíl od nešťastného Filipa D. strážného anděla v plné pohotovosti. Než se mohl stát obětí úchylných tužeb Ervína Bobka, zachránili ho bdělí sousedé. Olezlý bezdomovec s čistým kočárkem a batoletem jim byl podezřelý.


Na policejní služebně se Bobek rozpovídal a přiznal se i k vraždě Filipa D. Chlapce prý nalákal na sladké řeči, dal mu napít laciného ovocného vína a vtáhl ho do sklepa. Tam začal vyděšený Filip křičet a pedofil ho rdousil a nakonec bodl do hrudi. Nad mrtvým tělem se uspokojil. Ervín Bobek byl nejprve odsouzen k pětadvaceti letům vězení, odvolací soud mu však trest o pět let nepochopitelně snížil.


Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.